השתלות שיניים בחו"ל – יתרונות וחסרונות

השתלות שיניים הם בין הטיפולים הפופולריים והמבוקשים בענף רפואת השיניים ושיקום הפה, ומהווים הזדמנות לשיפור איכות החיים, תפקוד הפה והמראה האסתטי עבור רבים. קיימות טכנולוגיות שונות ושיטות טיפוליות רבות לביצוע השתלת שיניים- טיפול מורכב הדורש ידע ומקצועיות, עבודה עם טכנולוגיות מתקדמות ועלותו אינה מבוטלת.

ישראלים רבים מחפשים מענה לטיפולי השתלות שיניים בחו"ל במדינות שונות בעולם, כאשר עיקר מטרתם היא חיסכון כספי. מדינת ישראל היא מדינה מערבית מתקדמת, בה מביאים הרופאים במרפאות השיניים המתקדמות את מיטב הטכנולוגיות והחדשנות העולמית בתחום, וכפופים להנחיות ותקנים מחמירים, שנועדו להבטיח רמת שירות ואיכות טיפול גבוהה במיוחד. לא לחינם מדינת ישראל נחשבת בין המדינות בהן תיירות המרפא ענפה ומשגשגת, שכן תיירים מן העולם כולו מגיעים לישראל על מנת לזכות לטיפולים רפואיים מן המתקדמים והמובילים בעולם.

גם ענף רפואת השיניים בישראל הוא בין המובילים בעולם, ורופאי השיניים בישראל מספקים שירותי השתלת שיניים למטופלים המגיעים למטרה זו, בליווי אשי ומקצועי.

השתלות שיניים

המדינות הפופולריות לביצוע השתלות שיניים בחו"ל

המדינות המובילות באירוח ישראלים ותיירים ממדינות אחרות בעולם, לצורך ביצוע השתלות שיניים הן:

 • רומניה- מדינה במזרח אירופה שאינה משתייכת אל האיחוד האירופי, מה שמנע את התחזקות הכלכלה שלה והותיר את המטבע הרומני- לאו רומני, בערך נמוך הן ביחס לדולר וליורו והן ביחס לשקל הישראלי (0.74 אג'). שירותי הרפואה ברומניה נחשבים לזולים, וביקור באירופה המזרחית לצד קבלת מענה לצרכים הרפואיים הפך אותה למעצמה בתחום השתלות השיניים.
 • תורכיה- תורכיה זוכה ליתרון בשל הקרבה הגאוגרפית לישראל והטיסה הקצרה, כמו גם העובדה שמדובר במדינה הנחשבת לזולה, בה מטבע הדברים גם שירותי הרפואה מוצעים בעלות נמוכה יותר. המטבע התורכי: לירה תורכית- שערכה עומד על כרבע מערכו של השקל הישראלי (0.24 אג').

יתרונות:

בין היתרונות להם זוכים המטופלים בביצוע השתלות שיניים בחו"ל:

 • עלויות נמוכות- עלויות הטיפול הן נמוכות באופן משמעותי, מה שיוצר עסקה משתלמת גם בשילוב של עלויות הטיסה והמלון.
 • נוחות- חברות ישראליות כיום מוכרות את השירות בחבילה אחת הכוללת את הטיסה, השהייה והטיפול הרפואי, ללא התעסקות מצד הלקוח.
 • שילוב של חופשה בחו"ל לצד קבלת מענה טיפולי.

השתלות שיניים בחו"ל- חסרונות

בעוד שהיתרון הבולט לביצוע השתלות שיניים בחו"ל הוא יתרון כלכלי- החסרונות עשויים לעיתים לעלות על היתרונות:

 • מוגבל לסוגי השתלות מועטים- השתלות שיניים נחלקות למספר רב של סוגים, כאשר בעיקרן השתלות המתבצעות על פני חודשים ארוכים ואף יותר מכך, תוך ביצוע פעולות ההכנה וההשתלה בשלבים, ודרישה לתקופת החלמה ושיקום בין השלבים במטרה להתקדם אל השלב הבא. מטבע הדברים השתלות שיניים שמתבצעות בחו"ל הן סוגי ההשתלות שניתן להשלים במהירות, תוך ימים ספורים בלבד, מה שמגביל את סוג הטיפול הניתן, כמו גם צרכי ההחלמה.
 • סטנדרט טיפולי נמוך יותר- טיפולי השיניים כמו גם השתלות השיניים המתבצעים במדינות האמורות, כפופים לתקן האירופי המקל יותר, בעוד שהטיפולים הניתנים במדינת ישראל ניתנים בכפיפות לתווי התקן האמריקאי והישראלי- תקנים מחמירים ומוקפים בהרבה מזה האירופאי.
 • מחסום שפה- טיפולי שיניים בכלל והשתלות שיניים בפרט, הם טיפולים מורכבים אשר מצריכים שיתוף פעולה עם המטופל מחד גיסא ותקשורת עם הרופא המטפל מאידך גיסא. הניסיון לצלוח את הסיטואציה בשפה זרה ובמדינה זרה, עשוי להקשות על נינוחות המטופל ותחושת הביטחון, ואף ליצור אי הבנות ברות משמעות עמוקה יותר.
 • ביקורת- חלק בלתי נפרד מביצוע השתלות שיניים הוא הגעה לצרכי ביקורת, בתדירות משתנה, מקץ ימים אחדים לטיפול ומקץ מספר שבועות. הביקורת נועדה לאתר כשלים בתהליך, התפתחות אפשרית של דלקות וזיהומים ומתן מענה מידי לכל הללו, מה שלא יוכל להתבצע כאשר הרופא המטפל מעבר לים.
 • אחריות- אמנם על פי הפרסומים השונים, השתלות שיניים בחו"ל המתבצעות על ידי מרפאות מורשות, כוללות אחריות טיפולית לתוצאה, ומתן מענה, תיקון וטיפול חוזר במקרה הצורך. יחד עם זאת, גם אם העלות הראשונית הייתה משתלמת למרות הצורך בטיסות ובעלויות שהיה, מטבע הדברים העלויות והסרבול שבטיסה למקום הטיפול בגין כל ליקוי- לא יהפכו את העסקה למשתלמת, והמטופל ייאלץ לשלם מכספו לרופאים מטפלים בישראל במקרה הצורך.

נוסף לזאת חשוב לזכור כי טיסה לצורך טיפול רפואי אינה בבחינת חופשה, עיקר הזמן מתרכז לצרכי המפגשים והטיפול הרפואי, שנדחסים לפרק זמן קצר במיוחד, הפה והחניכיים מצויים במצב רגיש ולא ניתן להנות מביקור במסעדות ושווקים כחוויה קולינרית, ומוטב לשמור את התכניות לטיולים ואטרקציות במדינה האמורה- לביקור ייעודי במועד נפרד.

 

מרפאת שיניים

כיצד ניתן לחסוך בכל זאת בעלויות, בביצוע טיפולי שיניים בישראל?

בבחירה של טיפול רפואי הניתן במסגרת פרטית, ובוודאי בענף רפואת השיניים וההשתלות, העלות אינה הפרמטר הבולט בבחירת המרפאה והרופא המבצע, שכן קודמים לו שיקולי מקצועיות, ניסיון, טכנולוגיה, חוויה טיפולית ואחוזי ההצלחה הצפויים לטיפול.

יחד עם זאת, בביצוע השתלות שיניים העלויות יכולות להאמיר ולהגיע לכדי עשרות אלפי שקלים, ומטבע הדברים, נושא העלות יהווה מרכיב חשוב בבחירת הרופא המטפל.

מספר טיפים לשליטה בעלות טיפולי השתלות שיניים:

 • בחירה במספר מצומצם, בן שניים עד שלושה רופאים, על פי פרמטרים של ניסיון, מקצועיות והמלצות, והשוואת המחיר בניהם.
 • בחירה במרפאה המציעה השתלות שיניים במגוון שיטות וטכנולוגיות- מה שיאפשר בחירה בסוג טיפול על סמך התאמה רפואית ודנטלית ולא המלצה של המרפאה על פי הטיפולים אותם היא מספקת בפועל.
 • טכנולוגיות מתקדמות- ביצוע השתלות שיניים בטכנולוגיות מתקדמות עשוי לחסוך בתהליכים ובעלויות, דוגמת העמסת שתלים בשיטת אול און פור- שיטת העמסה שחוסכת את הצורך בניתוח השתלת עצם מורכב ויקר.
 • סוג הכתרים- הכתרים אשר מולבשים על השתלים, ומעניקים את המראה החיצוני האסתטי ומתפקדים כשיניים טבעיות בפועל, מגיעים ממגוון חומרים וסוגים, בטווח עלויות רחב. כאשר המטרה היא לצמצם את העלויות, ניתן לבחור בכתרים בעלות נמוכה יותר ולהוזיל את העלות הכוללת של הטיפול.
 • תכנית תשלומים- פריסה לתשלומים אמנם אינה נוגעת למחיר הטיפול הסופי, אולם עשויה לסייע למטופלים הזקוקים לטיפול ומתקשים לממן את העלות הכבדה. מרפאות שיניים רבות כיום מכירות בקושי ויצרו תכנית תשלומים ייעודית ומשתלמת לסוג זה של טיפולים.

חשוב לדעת- בישראל קיימות כיום חברות פיננסיות מובילות הפועלות ברישיון משרד האוצר, ומספקות הלוואות חוץ בנקאיות לצרכים שונים, לרבות צרכי רפואה פרטית וטיפולי השתלות שיניים, בפריסת תשלומים רחבה ונוחה.

מרפאת פרמון דנטל ברמת השרון, בהובלתו של ד"ר ערן פרמון, מציעה מגוון רחב של שירותי רפואת הפה והשיניים, בראשם שירותי השתלות שיניים.

במרפאת פרמון דנטל ניתן דגש על שימוש בחדשנות טכנולוגית, ציוד אבחון וטיפול מתקדם ומקצועיות נטולת פשרות. במרפאה מתבצעים צילומי הדמיה חדשניים וצילומי רנטגן בשיטה דיגיטלית, שמספקים תמונת מצב מדויקת ורחבה, ומאפשרים קביעה של תכנית טיפולית מותאמת אישית ברמת דיוק ואבחון שאין שניה לה, מכשור כירורגי מתקדם להשתלות ולניתוחי חניכיים, מכשירי הדמיה ליצירת הדמיה מוקדמת של התוצאה הטיפולית הרצויה ויישום תכנית הטיפולים על פי ההדמיה המאושרת, טכנולוגיות טשטוש והרדמה חדשניות ובטוחות במיוחד.

מרפאת פרמון שוכנת בלב רמת השרון, נגישה למגיעים מצפון וממרכז, ומספקת מרחב טיפולי נעים באווירה מרגיעה, יחס חם ואישי לכל מטופל ומטופלת, צוות מרפאה גדול אשר מספק ללקוח מענה מקיף לכל צרכיו וזמינות רחבה.

 

דילוג לתוכן