שיקום הפה ביום אחד

שיקום הפה ביום אחד הינו תחום עיקרי ברפואת שיניים הכולל מגוון רחב של טיפולים. טיפולי שיקום הפה נועדו להבריא את השיניים ולתחזק אותן בצורה טובה לאורך זמן. בין הטיפולים בתחום שיקום הפה ניתן למצוא: עקירות, סתימות, כתרים, ניתוחי חניכיים, טיפול שיננית, השתלת שיניים, שתלים דנטליים, שיניים תותבות, שחזור שיניים, גשרים ועוד.

המטרות של טיפולי שיקום הפה ביום אחד

מניעת בעיות שיניים נוספות – חוסר תחזוקה שוטפת והזנחת הפה תוביל אותנו למצב של בעיות שיניים חמורות ומשמעותיות יותר ויותר, זאת הסיבה לטפל בכל בעיה שמתעוררת באופן מידי וללא דחיינות.

 • עצירת נסיגת חניכיים – רבים סובלים ממצב של נסיגת חניכיים שעלול לגרום לבעיות לסת משמעותיות. הנסיגה לא ניתנת לריפוי אך בהחלט ניתנת לעצירה על ידי טיפול שיננית אחת למספר חודשים.
 • שמירה על יכולת תפקוד גבוהה – טיפולי שיקום שיניים מאפשרים למתרפאים לתפקד בצורה טובה יותר בכל הפעולות הקשורות לפה ולשיניים ביניהן הפעולות הבסיסיות ביותר: דיבור, אכילה ושתייה.
טיפולי שיקום הפה ביום אחד
שיקום הפה ביום אחד במרפאת פרמון קליניק רמת השרון

אופן הטיפול בתחום זה משתנה בין מרפאה למרפאה, בהתאם לסוג הבעיה ולשיטת הטיפול הנבחרת. מומלץ לבדוק מספר מרפאות ואף לערוך השוואה בין מספר הרופאים, בכדי לקבל הצעות שונות ובכדי לקבל מידע רב בנוגע לאופן הטיפול הנבחר.
חשוב גם לוודא שהרופא מעניק אחריות על השיקום שבוצע במרפאה מספר שנים שהוגדר ונקבע מראש.

שיקום פה באמצעות השתלה דנטלית ממוחשבת

זהו אחד מהטיפולים הכי נפוצים בתחום שיקום הפה, ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לבצע את הטיפול באופן ממוחשב המקנה דיוק מרבי ותוצאות מצוינות. יתרון משמעותי נוסף של תוכנית תלת ממד הינו היכולת לחסוך פרוצדורות מורכבות מקדימות כגון: השתלת עצם והרמת סינוס מאחר שתכנון ממוחשב של השתלים מנצל באופן מקסימלי את העצם הקיימת של המתרפא. בדיקה כללית והערכת מצב הפה של המתרפא – שמירה על היגיינה אורלית נכונה, וצחצוח יעיל פעמים ביום משפיעים באופן מכריע על הצלחת ההשתלה דנטלית.

במרפאת השיניים ׳פרמון קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון. מבצעים את מגוון הטיפולים לשיקום הפה ביום אחד תוך שימוש בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.
צרו איתנו קשר

שיקום הפה ביום אחד כולל ארבעה שלבים עיקריים:

 1. ניקוי אבנית יסודי טרם הטיפול. גורמים רבים כמו: מחלת חניכיים מתקדמת, עישון, מחלות סיסטמיות והיגיינה אורלית ירודה, מגבירים את הסיכון לדחיית השתלים ולכישלון הטיפול.
 2. תכנון ממוחשב של ההשתלה בתוכנה תלת ממדית – טרם הניתוח מבצע הרופא תכנון מקדים בשילוב של צילום סיטי ותוכנה תלת ממדית.
  בתוכנה המתקדמת ניתן לבחור ולמקם את השתלים המיועדים. ניתן לתכנן מראש את מיקומם המדויק של השתלים הדנטליים בלסת המתרפא תוך שמירה על מרווח מדויק בין השתלים. כל התכנון הממוחשב המקדים מבוצע תוך התייחסות לשיקום הפה הסופי ולאסתטיקה הדנטלית בסוף התהליך.
  התכנון הממוחשב מגדיל באופן משמעותי את רמת הדיוק של החדרת השתל, ומקטין את הסיכון לפגיעה בכלי דם, עצבים ורקמות רכות, ומקצר את זמן תהליך ההשתלה.
 3. ביצוע באמצעות סד כירורגי – ההשתלה מבוצעת בהרדמה מקומית, או בהרדמה כללית באמצעות סד כירורגי עשוי סיליקון עם פתחים ייעודיים לקידוח אשר מאפשר דיוק מקסימלי בהשתלה.
  לסד הכירורגי שתוכנן מראש, מעבירים את כל הנתונים שתוכננו במחשב בהתאמה מושלמת לפיו של המתרפא לרבות סוג השתל הדנטלי, אורך וקוטר השתל ומיקומו המדויק בלסת.
  בתחילת ההשתלה רופא השיניים מניח את הסד הכירורגי על לסת המתרפא ודרכו מבצע קידוח לאזור הנבחר בלסת אליו מוחדרים השתלים הדנטליים דרך הסד הכירורגי.
 4. שלב ההמתנה – לאחר החדרת השתל יש תקופת המתנה של שלושה עד שישה חודשים בה הוא עובר תהליך של קליטה בעצם הלסת.

לאחר שהקליטה עברה בהצלחה מתקין רופא השיניים כתר על גבי השתל. למתרפאים שמעוניינים במענה מהיר וקצר ללא תקופות המתנה קיימת אופציה של התקנת שתלים דנטליים ביום אחד בלבד.

שיקום פה ביום אחד באמצעות שתלים

השתלת שיניים ביום אחד הינה הליך כירורגי מהיר בו מותקנים השתל והשיקום הקבוע ביום אחד בלבד. כך שהמתרפא נכנס למרפאת השיניים עם שן פגועה או מספר שיניים פגועות, וכבר באותו היום יוצא ממרפאת השיניים עם שן מושלמת ומתפקדת. הפרוצדורה הנ״ל לא מתאימה לכלל המרפאים, אך במידה והיא תימצא מתאימה לכם היא תחסוך לכם זמן, חרדות וכאבים רבים.

הטיפול כולל הכנה מקדימה של השתל הדנטלי במעבדה אשר ביום הטיפול מותקן בפיו של המטופל. במהלך הטיפול רופא השיניים עוקר את השן או השיניים הפגועות ומיד לאחר מיכן מתקין את השתל כך שתפקוד הפה אינו נפגע אלא נשמר ברמה גבוהה ולא מתרחש מצב של ספיגת עצם אשר עלול להתרחש במידה שעוקרים שן ולא ממשיכים בטיפול מידי. הטיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים אשר כיום עומדים על 96 אחוזים.

ההליך חייב להיות בהתאמה מלאה למצב הבריאותי של המתרפא ולמקרה הספציפי של ההשתלה. במידה שקיימת עצם לסת חזקה, יש אפשרות להעמיס את השיקום הקבוע על גבי השתלים ולסיים את טיפולי שיקום הפה ביום אחד בלבד, אך במידה שקיימת עצם חלשה או רכה, צריך יהיה להמתין עד אשר השתל ייקלט בהצלחה בפה ורק לאחר מיכן ניתן יהיה להמשיך בתהליך השיקום ולהעמיס את חלקי השיקום. אצל מתרפאים אשר זקוקים למספר גדול של שתלים קיימת אפשרות נוספת של שיקום הפה ביום אחד בשיטת all-on-4.

שיטת All-on-4

שיטת אול און 4 פותחה על ידי פרופ׳ פאולו מאלו, מבוססת על ארבעה שתלים ייחודיים אשר מותקנים בזווית מיוחדת. על השתלים מורכבת מערכת שיניים קבועה אשר הופכת לחלק בלתי נפרד מהפה ומקנה תפקוד פה ברמה גבוה ומראה אסתטי מושלם. אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים מאד ועומדים כיום על 98 אחוזים.

היתרונות המשמעותיים של השיטה הינם בכך שהיא מייתרת את הפרוצדורות המקדימות שלרוב נדרשות בטיפולי השתלה כגון הרמת סינוס והשתלת עצם, היא מעניקה התאמת שיניים-חניכיים מושלמת, היא מתבצעת תוך מספר שעות ללא זמני המתנה וללא ירידה בתפקוד הפה, השיטה מתאימה כמעט לכל המתרפאים גם לאלו הסובלים מיתר לחץ דם וממחלות קשות אחרות.

טיפולי שיקום הפה הינם טיפולים מורכבים ולכן מומלץ לבחור רופא שיניים מקצועי, מנוסה ובעל ידע רב ויכולת להציע את הטיפול המתאים ביותר למקרה. בחלק מהמקרים מדובר בטיפולים ארוכים יחסית, שיכולים להימשך גם מספר חודשים, בהתאם לחומרת הבעיה ולסוג הטיפול הניתן. חלק מהטיפולים הארוכים ניתנים לביצוע גם בזמן קצר יותר, אולם הדבר תלוי בסוג הטיפול וברצון של המתרפא וביכולתו להתמודד עם הטיפול המוצע בזמן יחסית קצר.

לשיחת ייעוץ ללא עלות

צרו איתנו קשר

לקוחות מרוצים

ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

ד״ר ערן פרמון חבר באגודות הבאות

ההסתדרות לרפואת שיניים
ההסתדרות לרפואת שיניים
הקונגרס הבין לאומי להשתלות
הקונגרס הבין לאומי להשתלות
העמותה להשתלות דנטליות
העמותה להשתלות דנטליות

מידע נוסף

דילוג לתוכן