השתלות שיניים במרכז - רפואת שיניים מהשורה הראשונה

השתלות שיניים במרכזהשתלת שיניים דומה באופיה להשתלת איברים אחרי מחלה קשה? או כרוכה בתרופה כרונית שתלווה אותנו כל החיים? אשפוזים, ניתוחים קשים וממושכים? טעות.

עולם רפואת השיניים עבר שינויים רבים בשנים האחרונות. הטכנולוגיה שהכרנו בעבר נשארה מאחור, ולשמחתם של מי שנדרש לעבור טיפולי שתלים – אפשר לפתור היום את הבעיות הקטנות בגודל אך גדולות במשמעותן בביטחון ושליטה מלאה בתהליך. שתלים דנטליים נותנים מענה למגוון רחב של בעיות ותסמינים. הם מהווים תחליף לשורש השן שאותו מתקינים בעצם הלסת. תהליך השתלת השיניים נחשב לטיפול פשוט ושגרתי שמתבצע בכל מרפאת שיניים – ומכאן צריך להזהר.

השתלות שיניים המתבצעות ברפואה המודרנית הן תהליך פשוט וקל ב-80% מהמקרים. פתרון יעיל למי שאיבדו את שיניהם או שסובלים משיניים הרוסות המיועדות לעקירה. זהו הטיפול המודרני שמחליף את עידן השיניים התותבות. בדרך כלל, השתלות שיניים במרכז הארץ נחשבות לאיכותיות ביותר בארץ.

שתל דנטלי לא מחייב לקיחת תרופות למנוע את הדחייה של השתלים לכל החיים, אלא מספיק ליטול אותן מספר ימים לאחר ההשתלה. אחרי עקירה, או לאחר מחלת חניכיים ממושכת, יש מטופלים שסובלים ממחסור בשיניים. הפתרון הוא השתלת שיניים. השתלות שיניים הן הליך רפואי נפוץ שמטופלים רבים עוברים.

איך מתבצעת ההשתלה?

אם נדמיין שעצם הלסת היא קיר, ואנחנו רוצים לתלות על הקיר משהו כבד, נצטרך דיבל ובורג שייצא ממנו. קודם כל צריך לבדוק אם הקיר חזק מספיק, ואם אין תשתיות שעוברות דרכו. כך גם נבדוק את עצם הלסת בצילום CT מיוחד, צילום רנטגן תלת מימדי, נבדוק את עובי ורוחב העצם ואם יש באזור המיועד להשתלה מבנה אנטומי מגביל כמו סינוסים (לסת עליונה) או עצבים גדולים (לסת תחתונה). נוכל לתכנן כמה עמוק השתל ייכנס, רוחבו והזווית שבה יוכנס. השתל למעשה הוא ה"דיבל" שלאחר תקופת ההחלמה יחובר אליו בורג מיוחד. מאותה סיבה אפשר להבין שהשתל לא מתאים לכל אחד, ויש לבצע בדיקה עם רופא שיניים במרכז להשתלות שיניים על מנת לוודא שהפה שלנו מתאים להליך הרפואי. כך נוכל להימנע מלפגוע במערכת העצבים שנמצאת בפה ולגרום ליותר נזק מאשר תועלת. השתל הוא פתרון אסתטי ודרך מעולה להחזיר את החיוך היפה לפנים שלנו. שימו לב כי ישנם רופאים שלא מפרשים נכון את הצילומים, ומבצעים את השתל במקום שבו העצם לא חזקה מספיק לתמוך בו, מה שעלול לגרום לאובדן השתל לאחר זמן קצר.

המיקום של השתל

השתל בשיניים נמצא במקום קריטי שנוגע ברקמות רגישות, לכן אם עוד לא הפסקתם לעשן – כדאי לעשות זאת ויפה שעה אחת קודם. עישון מכפיל את הסיכוי לכשלון ההשתלה. כמו כן, גם שתיית אלכוהול בכמות גדולה ותזונה שמורכבת מכמות גדולה של סוכרים ופחמימות עלולות לגרום לכשלון ההשתלה.

כדאי להיזהר מפרסומות והבטחות לשיקום מהיר וקל ביום אחד. חשוב לבחון היטב את הפתרונות המוצעים ולשאול על שיטות ואלטרנטיבות שונות. השלבים בביצוע השתל הם חשובים, וסדר הטיפולים הוא קריטי להצלחת השתל. דילוג על שלבים שונים בשיקום עלולים לסכן אתכם. שיקום השתלים עצמם הוא תהליך שדורש תחזוקה יומיומית איכותית וביקורים סדירים במרפאת השיניים.

אם אתם אחרי השתלה, יש לעקוב אחר הוראות הרופא במדויק וליטול את התרופות שנרשמו לכם, גם אם לא קיימים תסמינים כמו נפיחות או כאב. אין להפסיק את השימוש באנטיביוטיקה ובסטרואידים אלא אם הרופא הורה על כך. לאחר ההשתלות, יש להקפיד על מנוחה, קומפרסים של קרח ואכילת מזון רך וקל ללעיסה.

בכל מקרה יש ליידע את הרופא לגבי המצב הרפואי לאחר ההשתלות ולהגיע לביקורות תכופות, במיוחד אם נראה שהאזור הזדהם (נפיחות, חום, כאבים, דלקת וכן הלאה).

מידע נוסף

השתלת שיניים ממוחשבת
השתלת שיניים ממוחשבות

השתלת שיניים ממוחשבת תחום השתלות השיניים מתפתח ומשתכלל ללא הרף כאשר הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום היא השתלת שיניים ממוחשבת. מדובר בשיטה חדשנית הכוללת הדמיה תלת

קרא עוד »
מהי השתלת עצם?
השתלת עצם

השתלת עצם בפה השתלת עצם היא הליך כירורגי שמטרתו השלמת חוסר בעצם אצל מטופלים הזקוקים לטיפול השתלת שיניים אשר מחייב הימצאות של עצם לסת ברמה

קרא עוד »
אול און פור לפי פרופסור מאלו
אול און פור

אול און פור אול און 4 הינה שיטה לשיקום הפה באמצעות שתלים ביום אחד שיטת אול און 4 פותחה על ידי ד"ר פאולו מאלו וחברת

קרא עוד »
דילוג לתוכן