תוצאה מעולה ולאורך זמן בעזרת השתלה

השתלת שיניים עם טיפולים נוספים לתוצאה מעולה לאורך זמןסיפורו של אדריכל בן 50 עם שחיקת עצם לסת אשר ביצע השתלת שיניים בשיטת אול און פור והשתלת עצם לסת בתהליך משולב.

*ההליך בוצע באחת מהמרפאות המתמחות בשיטת אול און פור של מאלו קליניק בארצות הברית

הבעיות:

1. שינים רופפות

2. נראות לא אסתטית

3. איכות עצם לסת ירודה ובכמות נמוכה, ללא יכולת תמיכה בשתלים.

הפתרון:

1.ביצוע תהליך אול און פור לסת עליונה

2. ביצוע תהליך אול און פור לסת תחתונה

משך טיפול: יומיים

רקע על המטופל:

מטופל זה איבד לאורך השנים מספר רב של שיניים אחוריות והוא נתקל בבעיות עם הלעיסה. נוסף על כך,המטופל היה מודאג מהמראה הלא אסתטי של שיניו (עד כדי שהוא לא יכל לחייך). הוא סבל משחיקה בעצם הלסת אשר גרמה להתרופפות השיניים ולאיבוד החוזק והעמידות הטבעית של השן.

למטופל הייתה כמות נאותה של מסת עצם לביצוע אול און פור אך יחד עם זאת, איכות העצם הייתה ירודה, מה שיכול היה לגרום לבעיות עתידיות ולהתרופפות השתלים. עקב מצב זה, עלה החשש שביצוע תהליך אול און פור בלבד לא יספיק ושלא בטוח ב100% ש4 פרוסטטות יספיקו כדי לתמוך בסט שלם של שתלים.

לאחר בחינה קפדנית של מצב השיניים והלסת, עקב העובדה שלא הייתה מספיק מסת עצם בחלק האחורי של הלסת העליונה לחיבור השתלים, החלטנו על ביצוע הליך של השתלת עצם אשר בוצעה יחד ותוך כדי טיפול אול און פור וזאת על מנת לשפר את העמידות של השתלים והלסת עצמה.

בנוסף לטיפול, ביצענו מעקב התקדמות אחר הלסת של המטופל, בעיקר על מנת לקבוע האם יהיה צורך בשתלים נוספים.  לאחר כ3 שנים ניתן היה לראות שיפור משמעותי במצבו של המטופל והתברר כי ארבעת השתלים המקוריים, יחד עם אול און פור הספיקו כדי לתמוך באיזור הלסת לטווח ארוך.

תוך כדי המעקב, שמנו לב כי המטופל פיתח תופעה הקרויה "חריקת שיניים" בה הלסת העליונה והתחתונה נסגרות חזק (בעיקר תוך כדי שינה) ונוצר חיכוך חזק בין השיניים, מה שהוביל להיווצרות סדקים בשתלים. הטיפול לטווח הארוך הושלם ללא שתלים נוספים בזכות שדרוג הלסת העליונה והתחתונה עם גשר זירקוניה, מה שנתן למטופל עוד שנים רבות של לסת בריאה ותקינה וזאת בזכות שילוב הall on 4 עם תהליכים נוספים.

מידע נוסף אודות אול און פור ניתן לקרוא כאן 

דילוג לתוכן