שלושה חששות מרכזיים מהשתלת שיניים וכיצד להתמודד איתם

שלושה חששות מרכזיים מהשתלת שינייםרופא השיניים שלכם המליץ על השתלת שיניים אבל אתם נרתעים ומלאים בחוסר ידיעה? במיוחד עבורכם, ריכזנו את החששות המרכזיים וכיצד ניתן להתמודד איתם.

1. " אני מבוגר\ת מדי מכדי לעבור את ההליך" , "זה מאוחר מדי עבורי".  אחת הסיבות המרכזיות של מטופלים מבוגרים לא לעבור השתלת שיניים הוא עניין הגיל והחשש מפני הליך כירורגי בגיל מבוגר. האמת היא שאין דבר כזה "מבוגר מדי" ואין גיל כלשהו שבו עליכם להסתפק בשיניים תותבות ולא לשפר את איכות חייכם. כיום ההליך הכירורגי של השתלת שיניים הוא פשוט באופן יחסי, ההחלמה מהירה ועם הטכנולוגיה הקיימת היום, ניתן לעבור את כל ההליך ההשתלה ביום אחד, כך שבהחלט מומלץ לא להתפשר על איכות חיים ירודה ולבצע השתלת שיניים גם בגיל מבוגר

2. "השתלת שיניים יקרה מדי עבורי". נכון, אכן מדובר בהליך לא זול. חשוב לזכור ולדעת כי המתכת שמתמשים בה בהשתלת שיניים היא אותה המתכת שמיושמת בהליכים כירורגיים אחרים (כמו ניתוח בירך למשל). מדובר במתכת חזקה ואיכותית מאוד שנועדה להחזיק מעמד לטווח גדול מאוד (עשרות שנים). בנוסף, גם הכתרים שמונחים על השתל ומדמים את השיניים האמיתיות שלכם, עשויים מחומרים מאוד איכותיים ויקרים וגם הם נועדו להחזיק מעמד לאורך זמן. השאלה שעליכם לשאול את עצמכם היא "האם הירידה באיכות החיים והפגיעה ביכולת שלי לתפקד ללא חשש שווה את הוויתור על ההליך?" . זכרו, מדובר באיכות החיים שלכם למשך שנים ארוכות והימנעות מהשתלת שיניים נחוצה עלול לגרום לביצוע תהליכים מסובכים ויקרים יותר בעתיד.

3. "אני מפחד\ת". הפחד מהלא מוכר וטראומות מטיפולים לא מוצלחים או טראומתיים מהווים לרוב את הגורם המרכזי להימנעות אפילו מביקור תקופתי אצל רופאי שיניים וזה מוביל בסופו של דבר להידרדרות במצב השיניים. כאשר מדובר ברופא שיניים מומחה עם ידע וניסיון רב אין לכם סיבה לחשוש מהתהליך. בנוסף, השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לכם לסיים עם כל התהליך בזמן ובמאמץ המינימלי, כך שתוכלו לחזור לשגרת חייכם במהירות.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשרו:  03-5470755

דילוג לתוכן