אול און פור

אול און 4 הינה שיטה לשיקום הפה באמצעות שתלים ביום אחד

שיטת אול און 4 פותחה על ידי ד"ר פאולו מאלו וחברת Nobel BioCare והיא אחת השיטות הפופולריות כיום להחלפת כל השיניים החסרות בפה ביום אחד בלבד (או כמה ימים בודדים). באמצעות שיטת All-On-4® ניתן להחליף את כל השיניים בלסת התחתונה או העליונה באמצעות 4 שתלים דנטליים בלבד. בתהליך השתלת שיניים בשיטת אול און 4 מוחדרים ארבעה שתלים מיוחדים בזווית של 45 מעלות ועליהם מורכבים ביום ההשתלה מערכת שיניים בת 14-12 שיניים. 

השיניים נראות טבעיות ומרגישות טבעיות. זהו שינוי יעיל, מרענן וקצר, והתוצאות מספקות פתרון עמיד, יציב ושלא ניתן לשליפה. בשיטת אול און פור בדרך כלל מעל 95% מהמטופלים אינם זקוקים להשתלת עצם, לא בלסת העליונה או תחתונה וכן ניתן לעקוף בעיית סינוס נמוך.

מתי זקוקים לשיקום פה מלא?

  • כאשר סובלים מהרס מוחלט של השיניים.
  • כאשר סובלים ממחלת חנייכים קשה וזקוקים לעקירות השיניים.
  • במידה ומעוניינים להחליף שיניים תותבות על מנת לשפר את איכות החיים.
אול און פור לפי פרופסור מאלו

השתלת שיניים מסורתית לעומת אול און 4

הגישה המסורתית – החלפת השיניים בשתל דנטלי, בגישה זו מבצעים עקירות שיניים, וברוב המקרים גם השתלת עצם כאשר יש חוסר בחומר גרמי (בלסת העליונה, בכ- %60 מהמקרים, יש צורך בהליך הנקרא ”הרמת סינוס“ – השתלת עצם לחלל הסינוס) מוסיפים עצם סינתטית או עצמית לאזור העומד לעבור השתלה. ממתינים שישה עד תשעה חודשים ולאחר מכן מחדירים שמונה עד עשרה שתלים ללסת. 

השיטה המסורתית מאוד פופולריות ובמקרים מסויימים היא עשויה להתאים יותר משיטות אחרות, אולם חסרונה הוא במספר רב של שתלים הנדרשים להשלמת לסת אחת. כאמור לכל לסת יש צורך בין 8-10 שתלים, פעולה אשר מחלישה את עצם הלסת כתוצאה מקידוח במספר רב של מוקדים.

שיטת אול פור – דר' מאלו, מפתח השיטה הגיע  למסקנה כי עומס הלעיסה מתחלק ברובו על שני השתלים הקדמיים ביותר ובשני השתלים האחוריים ביותר. כלומר, הפעולות העיקריות נעשות ע"י ארבעה שתלים, ולכן פותחה שיטת אול און פור, פריצת דרך עצומה בתחום השתלת שיניים, ומנצלת באופן מיטבי את העצם הקיימת. בשיטת השתלת שיניים ביום אחד, אול און פור –  נעשית התקנת השתלים ומערכת השיניים ביום הטיפול ללא צורך בהמתנה. 

היתרונות הבולטים:

החסרונות הבולטים:

שלבי עבודה בשיטת בשיטת all on 4?

שלב 1 – הכנה מקדימה

על מנת להתחיל בטיפול בשיטת אול און 4 ראשית יש להגיע למרפאה לבדיקת הרופא. במסגרת הבדיקה הרופא יבדוק את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, בדיקה יסודית של בריאות הפה, פיענוח תוצאות בדיקת רטנגן ובין היתר סקירות תלת מימדיות של הפה. לאחר שקלול הנתונים יעריך הרופא את מידת כשירותו של המטופל לתחילת טיפול או בניית תוכנית מקדימה לפני התהליך.

על מנת לתכנן את הניתוח ומיקום השתלים המדוייק על הרופא לבצע מדידות רבות, ביניהן היקף המנשך, קווי החנייכים ועוד. זהו שלב קריטי וחשוב שכן ליבה של הצלחת השיטה טמון בשתל בזווית מדויקת ומיקום נכון.

שלב 2  הליך ההשתלה

לאחר הרדמה מקומית של המטופל מתחילים בהליך. ביצוע קידוח בעצם הלסת והכנסה של ארבעת השתלים. (4 שתלים לכל לסת במידת הצורך) 

על פרוטוקול נובל קר יש לבצע קידוח עם מקדחה של 2 מ"מ

בתמונה: הכנות וקידוחים בלסתות. Maxilla – לסת עליונה / Mandible לסת תחתונה 

החדרת השתלים בזווית של עד 45 מעלות בלסת תחתונה

בתמונה: התאמת גשר זמני וחיבורו.

התאמת גשר זמני וחיבורו.

שלב 3 – התאוששות והנחיות להמשך טיפול

התאוששות המטופל מהרדמה וכן בסיום הטיפול תקבלו הנחיות כיצד לשמור על בריאות הפה לאורך תקופת ההחלמהץ ועקרונות להתאוששות מהירה. 

התמונות מתוך הפרוטוקל של חברת Nobel BioCare

שלב 4 – התקנת גשר קבוע

לאחר שהחניכיים מתאחות והעצם מתאחדת עם השתל ומכסה אותו, הרופא יתקין את השיניים הקבועות.

ד”ר פרמון מוסמך מטעם ד”ר מאלו ליישום השיטה בישראל. במרפאתנו מקפידים על יישום השיטה המקורית של חברת Nobel Biocare השבדית.

צרו איתנו קשר

לסיכום, אסתטיקה הינה פן חשוב מאוד בתחום רפואת השיניים, אולם האסתטיקה הינה רק פן אחד. אדם עם מחסור בשיניים סובל לעיתים גם מתזונה לקויה והגייה בעייתית. כמו כן יכולת הלעיסה נפגעת, מגוון המאכלים מצטמצם, ולעיסת מזון מוצק וחיוני כמו ירקות וחלבונים כמעט ובלתי אפשרי. בשיטת – אול און פור תקבלו פתרון מהיר וקל למצב. בטיפולי אול און 4 הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. נכנסים – מטופלים – ויוצאים עם חיוך מלא שיניים! 

לחצו להפעלת הסרטון להסבר מאת ד"ר ערן פרמון על שיטת אול און פור

שאלות נפוצות

למרות שההיגיון אומר שאם יש 10 שתלים, אז הגשר יחזיק זמן רב, הוכח שאין הדבר כך. מחקרים מרובים לאורך שנים מראים כי סיכויי הישרדות של השתלות שיניים ביום אחד בשיטת all on 4 לאורך 10 שנים הוא %93 ,מספר מדהים לכל הדעות.

 

ד”ר מאלו בדק רבות את הכוחות המופעלים על שתלים בשיקום של לסתות שלמות וגילה שמעל 90% מכוחות הלעיסה מתפזרים לשני השתלים הקיצוניים ביותר מאחור ולשני השתלים הקדמיים ביותר, בשיתוף עם חברת השתלים האיכותית בעולם וממציאת השתל הדנטלי, Nobel , פיתח ד”ר מאלו שתל ייחודי שיכול לשאת לשאת את כוחות הלעיסה, שיטת השתלת השיניים שפיתח ד"ר מאלו , אול און פור, מאפשרת ל4 שתלים לשאת את כל כוחות הלעיסה שבפה.

 

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית או כללית עם הכנה תרופתית מתאימה. תתכן אי נוחות ונפיחות מסוימת כשבוע לאחר הפעולה. רוב המטופלים מדווחים כי המטרד היה מינימאלי והמאמץ היה כדאי.

 

 

הסטטיסטיקה מראה שכ 0.5 אחוז מהשתלים הדנטליים בשיטת אול און פור יכשלו ולא יצליחו להתמזג לכדי עצם. מערכת השיניים יכולה להישאר יציבה לתקופה של ארבעה חודשים גם על שלושה שתלים. אם שתל נכשל, מחדירים במקומו שתל אחר ומוסיפים אותו למערכת השיניים.

לשיטת אול און פור סיכויי הצלחה הגבוהים ביותר בעולם רפואת השיניים יש להדגיש כי שיעורי הצלחה הגבוהים מותנים בכך שהשתלת השניים מבוצעת לפי הפרוטוקול המקורי של ד"ר מאלו ולא על פי תחליפי השיטה. לכן חשוב לוודא שרופא השיניים שמטפל עבר הסמכה של ד"ר מאלו.

ניתן לבצע את השיטה במטופלים רבים הסובלים ממחלות כלליות קשות כגון מחלות לב-ריאה, יתר לחץ דם ועוד סוגי מחלות שביגנן לא ניתן לבצע הליכים כרורגיים מרובים. זאת משום שהחלק הכרורגי שבשיטה החדשנית קטן יחסית ומסתיים בטיפול אחד.

כל תיקון מרגע ההרכבה הוא פשוט: הרופא מבריג החוצה את הגשר, מתקן ומחזיר מיד, כלומר התיקון מהיר ובעלות נמוכה מאוד

אחד היתרונות הבולטים של השיטה הוא משך הטיפול ולרוב אורך יום אחד בלבד.

צרו איתנו קשר
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

דילוג לתוכן