נכתב ע"י ד"ר ערן פרמון בעל רשיון מטעם משרד הבריאות לישראל הבעלים של מרפאת מאלו קליניק

השתלות שיניים ברמת השרון

נושא השתלות השיניים הוא תחום שזוכה להשקעה גבוהה מאד בעשור האחרון במחקר ופיתוח טכנולוגי. תוחלת החיים עלתה, אנשים חיים יותר, ורבים מהם רוצים לזכות באיכות חיים טובה ובחיוך מושלם גם בגיל מבוגר.

שיניים זה איכות חיים והם ללא ספק הכלי הבסיסי ביותר, הן לאכילה מגוונת המאפשרת לעיסה יעילה ובלתי מוגבלת, והן למראה אסתטי בזמן דיבור, חיוך וצחוק. שיניים בריאות הן סימן לבריאות וניקיון. רובינו נרתעים למראה שיניים מוזנחות. אנשים עלולים להגיע למצב שהם מתביישים לפתוח את הפה ולחייך. זו הסיבה שכל אדם ירצה לטפל בשיניים שלו לפני כל דבר אחר. בישראל מתקיימות מעל 100,000 השתלות שיניים בשנה. התחום נמצא בהתפתחות מתמדת, וכולם מוזמנים להנות ממנה.

קידמת הטכנולוגיה בטיפולי השתלות שיניים ברמת השרון

הפיתוחים והחידושים האחרונים מוכיחים שקיים צורך להקל על תהליך השתלת השיניים. מטרת הקידמה ליצור נוחות מקסימלית עבור המטופלים. לכן, כשאתם ניגשים לבחור היכן לעשות השתלת שיניים ברמת השרון, המרכז והסביבה, כדאי לבדוק שאתם נמצאים בקדמת הטכנולוגיה.

אתם רוצים לדעת שאתם בידיים טובות ד"ר ערן פרמון הוא הרופא המוביל והמנוסה בשיטות החדשות של השתלת שיניים, ולמעשה עבר הכשרה והסמכה ברשת מאלו קליניק העולמית. הוא מטפל בשיטת אול און 4 שהיא כיום אחת השיטות המוביות בתחום השתלות השיניים. בשל חדשנותה לא כל רופא יכול לבצע אותה. חשוב שיהיה לו את הידע והניסיון. דר' פרמון עבר הכשרה בינלאומית על מנת להגיע למיומנות הטכנית הנדרשת.

מהי שיטת אול און 4 ולמה היא המילה האחרונה בתחום?

אול און 4 היא שיטה שהגה דר' פאלו מאלו, המייסד של מרפאת מאלו קליניק בפורטוגל, מרפאה שהפכה לרשת וכיום מונה יותר מ 61 סניפים ב20 מדינות בעולם. המחקר של דר' מאלו עסק בבדיקה של חלוקת המשקל והעומס שמתבצעת בפה בעת פעולת הלעיסה. הוא מצא שעיקר העומס מונח על ארבעה מוקדים. שתי השיניים הקדמיות ושתי השיניים האחוריות.

בשאיפה להקטין למינימום את ההתערבות הכירורגית, הבין דר' מאלו שמספיקים ארבעה שתלים, המוחדרים בזווית הנכונה, על מנת לייצב את המבנה כולו. בניגוד להשתלות המסורתיות, בהן כמעט כל שן יושבת על שתל משלה, הפעם משתילים 4 שתלי בסיס ייחודיים עשויים טיטניום, ועליהם מלבישים את קשת השיניים החדשה. שיטה זו יעילה, פשוטה וחסכונית.

איך בוחרים את השתל הנכון?

השתל הוא הבורג שמחליף בתוך עצם הלסת את שורש השן המקורי. עליו מלבישים את השן החדשה. הרופא הוא שממליץ לך על השתל המתאים לך.

השיקולים בבחירת שתל הם:

  • אחוזי הצלחת קליטת השתל
  • עמידות – שתל יכול להחזיק מעמד שנים רבות, עד כה תועדו למעלה מ20 שנה.
  • מבנה הלסת של המטופל
  • איכות העצם – צפיפות וזמינות
  • איכות השתל – מבחני תקן
  • מחיר – למרות שזהו נתון שיש להתחשב בו, כדאי לקחת בחשבון שהזול יותר עלול להיות פשרה בעמידות ואיכות.

הרופא משקלל את הנתונים ומייעץ לך מהו השתל הנכון עבורך.

השתלת שיניים באה לפתור בעיה אקוטית של מי שחסרה לו שן אחת או יותר. העדר שיניים הוא קודם כל פגם אסתטי. פגם שמשפיע על הדימוי העצמי. אבל חשובה יותר היא המגבלה הפיסית באכילה של מזונות קשים, בדרך כלל ירקות וחלבון, הנחוצים לבריאותנו. השתלות שיניים בשיטת אול און 4 הן הדרך החדשה והמומלצת לכל אחד, לחזור לפה מלא שיניים בריאות.

כל אדם שיכול לעבור טיפול סטנדרטי אצל רופא שיניים הוא מועמד לטיפול בשיטה זו. בניגוד לשיטות אחרות, שיטת אול און 4 מתאימה גם למקרים שבהם לא ניתן לעשות השתלת עצם כמו אוסטאופורוזיס או סכרת. הרופא בודק כל מקרה לגופו וממליץ בהתאם.

תמצאו אצלנו בפרמון קליניק ברמת השרון השתלות שיניים ביום אחד. טיפול השתלה רגיל יכול לקחת בין כמה חודשים לשנה ואף יותר. זמן יקר מתבזבז בין הטיפולים. אפשר לחסוך את הזמן הזה.

בימים הראשונים אחרי ההשתלה תתכן רגישות ומומלץ לאכול אוכל רך עד שהחניכיים מתרגלות ומגלידות והאזור נרגע. זה קורה גם לאחר השתלה רגילה. אך בעוד שזו מחולקת למספר טיפולים, בשיטת אול און 4 ניתן לסיים את תהליך ההסתגלות בפעם אחת.

במבחן התוצאה אפשר לראות שההבטחה למראה חיוך זוהר ובריא מתקיימת. השיניים נראות טבעיות ויציבות. גם ההרגשה האישית וגם המראה החיצוני החדש מחזקים מאד את הביטחון העצמי.

בכל השתלה קיים הסיכון שהשתל לא ייקלט בצורה מיטבית. לכן מקפידים יותר על שלב התכנון, ומשתמשים בשתלים איכותיים מקוריים של נובל ביו קר. אחוזי ההצלחה של שיטת אול און 4 גבוהים מאד כ – 98%

ככלל השתלות שיניים בשיטת אול און פור היא בהרדמה מקומית. במקרים של השתלות שיניים בודדות ניתן לעבור השתלות שיניים בטשטוש,

טיפול שיניים יכול להיות בלתי נעים ואף מכאיב. לא מפתיע שאנשים דוחים את הביקור אצל רופא השיניים וודאי נמנעים מהליך כירורגי. כדי להקל על המטופל וגם על הרופא, מבצעים את ההליך תחת טשטוש.

הרדמה מלאה איננה מומלצת. למעט במקרים שבהם יש סיבה מיוחדת. הרדמה דורשת הכנות נוספות ואישורים מיוחדים, היא יקרה יותר וזמן ההתאוששות ממנה ארוך. כאשר המטופל מטושטש הוא אינו חש כאב, דבר המקל עליו פיסית ורגשית, ומאפשר לו לעבור את התהליך בקלות וברוגע. הוא אינו רדום. אפשר לדבר איתו, הוא שומע והוא מגיב. קצב ההתאוששות אף הוא מהיר יותר – כחצי שעה אחרי תום הטיפול הטשטוש חולף. המטופל יכול ללכת אך מומלץ להגיע עם מלווה ולא להסתכן בנהיגה

השתלות שיניים ביום אחד – פרמון קליניק ברמת השרון

בהשתלת שיניים קונבנציונאלית הטיפול מתחלק למספר פעולות, שביניהן נדרש זמן החלמה. החל מעקירה, השתלת עצם או הרמת סינוס במקרה הצורך, המשך בהחדרת השתל והמתנה לראות אם הוא נקלט, ועד הנחת השן החדשה. עד שהטיפול הקודם לא הסתיים והגליד לא ממשיכים לשלב הבא. התוצאה שתהליך השתלת שיניים מסורתי היה לוקח בין כמה חודשים לבין שנה ואף למעלה מזה.

בפרמון קליניק ברמת השרון תוכלו למצוא השתלות שיניים ביום אחד. התהליך מתבצע בדרך חדשנית ויעילה שמאפשרת לכם לצאת עוד באותו היום עם החיוך עליו חלמתם. צרו קשר עוד היום לשיחת לפגישת ייעוץ חינם!

צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן