נכתב ע"י ד"ר ערן פרמון בעל רשיון מטעם משרד הבריאות לישראל הבעלים של מרפאת מאלו קליניק

ציפוי שיניים

תוכן עניינים

הטיפול הבולט ביותר כיום בתחום האסתטיקה הדנטלית הוא ציפוי שיניים. מדובר בטיפול מהיר וקצר המעניק מהפך של ממש למראה השיניים והופך את החיוך לחיוני, לבן ומושלם. מהן השיטות הקיימות? איך תדעו מהי השיטה הכי מתאימה עבורכם ומה חשוב לבדוק רגע לפני הטיפול?

הרצון לשיניים אחידות בעלות גודל אחיד וגוון אחיד, הינו רצון אסתטי וקוסמטי המשותף למרבית האנשים כיום. טיפול ציפוי לשיניים עונה בדיוק על צורך זה, הליך פשוט ומהיר המקנה לשיניים את המראה הכה נכסף – בריא, אחיד ונקי.

לטיפול ציפויי שיניים יש מספר שיטות כאשר הבחירה מתבצעת בהתאם לכל מקרה ובהמלצת רופא השיניים המטפל. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה והחשוב ביותר הוא שאתם תתחברו לשיטה, תרגישו בטוחים בתהליך ותאהבו את התוצאה הסופית. המטרה של כל השיטות היא להפוך את השיניים לסימטריות ויפות ואת החיוך למושלם תוך שמירה על מראה טבעי. כל השיטות מאפשרות טיפול קצר ומהיר, ללא כאבים וללא חוסר נוחות.

מהן השיטות הקיימות לטיפול ציפוי שיניים?


ציפוי למינייט

למינייט היא שיטת הציפוי הזאת מתאימה למטופלים אשר סובלים מפגמים בשיניים כגון סדקים, שברים, כתמים כהים על גבי השיניים, רווחים בין השיניים או שיניים עקומות או מעוותות. הטיפול כולל הדבקת עלי חרסינה דקיקים גל גבי השן בעובי של 0.5 מילימטר.

בתחילת הטיפול עובר המטופל הדמייה ממוחשבת אשר מציגה באופן ברור ומוחשי את מראה השיניים שיתקבל לאחר הטיפול. עוביו של ציפוי הלמינייט. הרופא לוקח מידות מדויקות של השיניים באמצעות הדמיה או על ידי מנשך לצורך הכנת עלי חרסינה מדויקים. לאחר מכן, השיניים עוברות הכנה לקראת הדבקת הציפוי, הרופא מבצע שיוף קל בחומר השן ובשלב האחרון מתבצעת פעולת ההדבקה, עלי החרסינה מודבקים על גבי השיניים באמצעות דבק מיוחד. בסופו של הטיפול, ציפוי החרסינה הופך להיות חלק בלתי נפרד מהשן. הציפוי יעיל, חזק ואסתטי ועמיד לאורך שנים רבות גם בתנאים של הפעלת כוח רב בעת הלעיסה. התוצאה הסופית של ציפוי שיניים למינייט היא פועל יוצא של איכות הטיפול ומיומנות רופא השיניים.

היתרונות של ציפוי למינייט

 • הטיפול לא פוגע בשיניים הטבעיות ואף מקנה להן הגנה נוספת.
 • התוצאות המתקבלות נחשבות למדויקות מאד.
 • המטופל יכול לבחור את גוון הציפוי המדויק ולכן אם מצפים רק מספר שיניים, ניתן להתאים את הגוון לשאר השיניים בפה ואם מבצעים ציפויים בכל השיניים הנראות בפה, ניתן לבחור את הגוון אליו המטופל הכי מתחבר.
 • הטיפול לא כרוך בהרדמה אלא רק במקרים בהם נדרשת השחזת שיניים.
 • הטיפול יכול להוות תחליף לטיפול יישור שיניים (ארוך וממושך), להעלים מרווחים בין השיניים ולשקם שיניים סדוקות או שבורות.
 • הצבע הלבן של הציפויים נשמר לתמיד.

החסרונות של ציפוי שיניים למינייט:

 • עלות גבוהה יחסית לאלטרנטיבות האחרות.
 • הציפוי עלול להישבר בהפעלת כוח רב. עניין זה קשור בעיקר לביצוע לא מקצועי מספיק של רופא השיניים ומכאן החשיבות הגדולה לבחירה במרפאת שיניים מקצועית ורופא שיניים מיומן ובעל ניסיון.

ציפוי לומינרס

זוהי השיטה המקדמת ביותר בתחום המציעה ציפוי חרסינה חזק ועמיד בעובי של 0.2 מילימטר בלבד. ציפוי זה מתאים במיוחד עבור אנשים בעלי שיניים שחוקות ודהויות, שמראה השיניים שלהם נטול נוכחות והם מעוניינים בחיוך מרשים ודומיננטי. הטיפול מאפשר כיסוי מוחלט של פגמים וכתמים על גבי השיניים כך שהתוצאה המתקבלת היא חיוך בעל צבע לבן אחיד ובוהק. הטיפול הינו הפיך כך שהציפויים ניתנים להסרה בכל עת בה תיבחרו. הציפויים מודבקים על גבי השיניים ללא צורך בשיוף או בהשחזה של השיניים מאחר שהם דקים מאד.

היתרונות של ציפוי לומינירס:

 • לצורך הטיפול לא נדרשת הרדמה.
 • במהלך הטיפול ולאחריו אין כאבים או תחושת חוסר נוחות.
 • ההליך מתבצע בטיפול אחד בלבד גם אם מבצעים ציפויים בכל השיניים בפה.
 • הטיפול הפיך וניתן להסיר את הציפויים בכל רגע נתון.

החסרונות של ציפוי לומינירס:

 • לא ניתן לבצע ציפוי שיניים על שן אחת בודדת אלא על מספר שיניים בלבד.
 • הטיפול מתאים אך ורק לשיניים בעלות קו ישר.
 • על מנת לשמר את תוצאות הטיפול לאורך זמן, נדרשת שמירה על תחזוקה שוטפת בכדי למנוע דלקות חניכיים והתפתחות עששת פה.
 • קיים קושי להגיע לגוון שיניים מדויק בשל העובדה שהציפוי דק מאד והוא מושפע מצבע השן הטבעית עליו הוא מודבק.

ציפוי קומפוזיט

זהו הליך פשוט הכולל ציפוי של השן עם החומר המשמש לביצוע סתימות לבנות. ציפוי זה מתאים לתיקון קל של עמדות שיניים ולכיסוי כתמים, שברים וסדקים. לאחר הדבקת החומר על גבי השיניים, מקרינים עליה אור עם מכשיר ייעודי אשר מקשה את החומר והופך אותו לעמיד ביותר.

היתרונות של ציפוי קומפוזיט:

 • טיפול מהיר בעל תוצאות מהירות.
 • עלויות נמוכות יחסיות לאלטרנטיבות הקיימות.

החסרונות של ציפוי שיניים קומפוזיט:

 • הציפוי מתבצע על ידי רופא השיניים ולא במעבדת שיניים ולכן רמת הדיוק של התוצאה הסופית תלויה אך ורק במיומנות ובמקצועיות של הרופא המטפל.
 • החומר סופג צבעים ולכן עם הזמן מאבד מהלובן המקורי שלו. ניתן לשייף אותו מחדש על מנת להחזיר לו את הגוון המקורי.

איך תדעו איזו שיטה מתאימה ביותר עבורכם?

החשוב ביותר הוא לבחור בשיטה המתאימה ביותר עבורכם, שתענה על הציפיות שלכם מהטיפול ושתתאים לתקציב שלכם. מומלץ להגיע לפגישה אישית אצל רופא שיניים ולשמוע ממנו על כל האפשרויות הקיימות ומתוכן לסנן ולהשאיר את אלו שהכי מתאימות לכם. לאחר מכן חשוב לבחון אילו מהטיפולים יעניק לכם תוצאות שישמרו לטווח הרחוק וזאת בהתאם לאורח החיים ולהרגלים שלכם. אפשר גם להתרשם במרפאה מדוגמאות של טיפולים קודמים שהתבצעו במרפאה ומתמונות של מטופלים לפני ואחרי הטיפול. רק לאחד שיש בידיכם את כל הנתונים תוכלו לבחור באופן נכון ומדויק את הטיפול המתאים ביותר עבורכם. חשוב לשים לב לאיכות החומרים, למעבדת השיניים איתה עובד רופא השיניים (שאחראית על הכנת הציפויים בהתאם למידות שיתקבלו ממרפאת השיניים)
והכי חשוב – רופא השיניים, האיש אשר מוציא מהכוח אל הפועל את הטיפול כולו. מידת הדיוק, המקצועיות והניסיון הם אלו שבסופו של דבר יקבעו איך ייראה החיוך החדש שלכם.

למי עשוי להתאים לבצע ציפוי שיניים?

 • לבעלי שיניים בריאות ולא אסתטיות
 • למטופלים שרוצים לכסות פגמים בשן כמו כתמים כהים ומכוערים, שיניים שבורות, רווחים בין השיניים ועוד.
 • לבעלי שיניים כהות שרוצים לשנות את גוונן
 • למטופלים שלא הצליח להגיע לגוון הרצוי בעזרת טיפול של הלבנת שיניים.

למי סביר להניח שלא יהיה מתאים לבצע טיפול ציפוי לשיניים?

 • למי שעבר טיפול שורש וגוון השן הפך להיות אפור או כהה מדי – כאן נכון להוסיף כתר חרסינה לשן. הוא ישנה את הצבע של אותה שן חלשה ואף יגן עליה ויחזק אותה.
 • למטופלים אשר שוחקים את השיניים ונועלים את הלסתות בזמן השינה. מחשש שהם ישברו את הציפוי.

במרפאתו של ד”ר ערן פרמון ברמת השרון, מבצעים טיפולי ציפוי לשיניים בגישה חדשנית ובמכשור המתקדם ביותר. אשר עומדים בכל דרישות תווי התקן ומקנים לכם הליך יעיל וחדשני ביותר אשר בסופו תקבלו את החיוך המושלם עבורכם.
אנו מבצעים ציפוי שיניים בשיטות מתקדמות, הנותנות מענה לסוגים רבים של פגמים אסתטיים: רווחים בין שיניים, שיניים שבורות ו/או מוכתמות, שוני בין מידות השיניים, שוני בין גווני השיניים. כשהמטרה: חיוך מושלם! כל זאת בקליניקה מודרנית השוכנת במבנה יפהפה עם גישה נוחה וחנייה מרובה.

צרו איתנו קשר
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף

דילוג לתוכן