קבלת מראה אסתטי וטבעי עם השתלת שיניים

מזמן כבר איננו מסתפקים בכך שהשתל נקלט. האתגר הנוכחי הוא מראה אסתטי וטבעי לאורך שנים. בשיטת אול און פור ברובם המוחלט של המקרים השתלים עובדים מצוין.

קבלת מראה אסתטי וטבעיהקריטריונים למראה אסתטי בשיטת אול און פור

נחלק את התוצאה הרצויה ב – אול און פור לשתיים:
תוצאה לבנה – השן עצמה
1. צורת השן- הכתר מבוצע על ידי טכנאי השיניים ולכאורה צורת השן נקבעת על ידו. האמת היא שרופא השיניים הוא המכוון את צורת השן האפשרית תוך הקפדה מרבית על מיקום השתל ביחס לשיניים הסמוכות ולחניכיים הסובבים.
2. קווי המתאר ונפח השן- לא נרצה לקבל שן בולטת או ”מלאה“ מדי, אלא מתאר בקיעה טבעי של השן מהחניכיים.
3 צבע השן- הצבע חייב להיות תואם לשיניים הסמוכות והנגדיות. יש קושי להתאים כתר על שתל בודד לשיניים הסמוכות. בחירה בכתרים איכותיים על בסיס קרמי וללא מתכת ומיומנות טכנאי גבוהה ייתנו התאמת צבע מושלמת.
4. פני שטח השן: לשן טבעית אין מראה חלק לחלוטין אלא מבנה ”גלי“ מעט הנובע מהתפתחותה של השן ממספר שלוחות. שן שטוחה לחלוטין תיראה ”מזויפת“ ודומה לשן תותבת.
5 .שקיפות ומאפיינים חיצוניים: שן טבעית צעירה שקופה מעט בקצה שלה, שהוא דק יותר, ולעיתים גם בדפנותיה הצדיות

תוצאה ורודה – החניכיים והרקמות הסובבים את השן 
1. פפילות חניכיים תקינות- מדובר ב”משולשי“ החניכיים משני צדי השן המפרידים בין השתל לשיניים הסמוכות. חשוב שהפפילות ישמרו על גובה דומה לשיניים הסמוכות ולא יהיו בעלות מראה קטום
2 .זוויות הבקיעה של השן מהחניכיים- חשובות ביותר לקבלת מראה אסתטי. הרופא יכול לכוון לעומת השיטה המסורתית את זוויות החניכיים סביב הכתר באמצעות הכתר הזמני.
3. גובה החניכיים החיצוניים-  רצוי שיהיה דומה לזה של השיניים הסמוכות. נסיגת חניכיים חמורה סביב כתר על שתל היא מראה לקוי ביותר. יש חשיבות רבה במיוחד למיקום השתל בגובה עצם נכון ובזווית נכונה שלא תלחץ על החניכיים ותגרום לנסיגתם. 4
4. בליטת השורש: מראה טבעי של שן סביב שתל חייב לדמות נוכחות של שורש שן שבאה לידי ביטוי בהתקמרות החניכיים באזור שבו ממוקם שורש השן מעל אמצע הכתר
5. צבע החניכיים והטקסטורה שלהם: נרצה לקבל חניכיים בגוון דומה לשיניים הסמוכות, ללא דלקות, נפיחות או כתמים בגוונים שונים. כמו-כן נרצה מראה מעט מחוספס של פני שטח החניכיים המזכיר מעט קליפת תפוז – מאפיין של חניכיים בריאים.

מרפאתו של ד"ר ערן פרמון הינה הנציגה הישראלית של רשת המרפאות העולמית Malo Clinic, מפתחת השיטה היחודית להשתלות שיניים בשיטת אול און פור. 
למידע נוסף התקשרו או השאירו פרטים

צרו איתנו קשר
דילוג לתוכן