נכתב ע"י ד"ר ערן פרמון בעל רשיון מטעם משרד הבריאות לישראל הבעלים של מרפאת מאלו קליניק

ציפוי למינייט לשיניים

למינייט הוא ציפוי שיניים שבמקור הומצא עבור שחקני קולנוע הוליוודיים על מנת לשפר את מראה החיוך שלהם אופן משמעותי ובזמן קצר מאד. מהר מאד התפשט הטיפול ברחבי העולם  וכיום הוא נחשב לאחד מהטיפולים האסתטיים המובילים בעולם

ציפוי למינייט הם עלי חרסינה דקיקים אשר מודבקים על צידה החיצוני של השן על מנת למסך בעיות אסתטיות כמו צבע לא אחיד, הטיה קלה ושברים, ולהקנות לשן מראה מושלם וזוהר. הציפוי עשוי מחומרים מתקדמים, הוא לא משנה את צבעו ולא ניתן להכתמה. עובי הציפוי של עלה החרסינה הוא כחצי מילימטר כך שנדרשת השחזה קלה של השן הטבעית עליה הוא מודבק. ציפוי חרסינה לשיניים הוא ציפוי מאוד חזק ועמיד גם בעומסי הלעיסה וגם בחיתוך המזון בדיוק כמו השיניים הטבעיות שלנו ואפילו יותר, שכן לשן הטבעית התווספה שכבת הגנה נוספת. חשוב מאד להמשיך לשמור על השיניים לאחר הטיפול באותו האופן בו שמרנו על השיניים הטבעיות ולהימנע מהרגלים מזיקים כגון כסיסת ציפורניים, שימוש בשיניים לפתיחת חפצים וכו׳.

מהו טיפול למינייט?

הטיפול אינו פוגע בשיניים הטבעיות ואת השכבה הדקיקה שהשחיז הרופא הוא משלים עם ציפוי חרסינה שהוא עמיד עוד יותר משכבת האימייל שהוסרה. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית על מנת למנוע תחושת כאב ורגישות או כל תחושה אחרת במהלך הטיפול.

המצבים המתאימים לטיפול למינייט:

 • עיצוב מחדש של החיוך.
 • סגירת או צמצום מרווחים בין השיניים הקדמיות.
 • שינוי הצורה או הצבע של השיניים הקדמיות.
 • שן קדמית שבורה.

יתרונות ציפוי למינייט:

 • קבלת חיוך מושלם בזמן קצר.
 • תוצאה אסתטית מעולה.
 • פתרון לטווח הארוך – תחזוקת שיניים נכונה הכוללת צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי ושטיפות פה, תאפשר לכם ליהנות שנים רבות (15 שנה ויותר) מתוצאות הטיפול.
 • אין הכתמה של הציפוי או שינוי צבע לאורך זמן. – בניגוד לשן הטבעית, עלי החרסינה לא משנים את צבעם כתוצאה מגורמים חיצוניים כמו צריכת מזונות כהים, קפה ועישון סיגריות.
 • עם ציפוי למינייט השיניים הטבעיות לא נפגעות כלל.

ברוב המקרים, הטיפול אורך 2-3 פגישות כאשר בשתי הפגישות הראשונות עורכים תיאום ציפיות, בוחרים את הגוון המדויק של הציפוי ומתכננים את השינוי בפה ובפגישה השלישית מדביקים את עלה החרסינה. במקרים יוצאי דופן בהם נדרשת התאמת צבע מיוחדת או שינוי מהותי יותר בשן, עלול הטיפול להתארך בעוד פגישה.

מהם שלבי הטיפול?

שלב תכנון החיוך

בשלב הראשון של הטיפול נאספים כל הנתונים הרלבנטיים לצורך תכנון התוצאה הסופית, כמו: צילום פנורמי, תמונות סטילס של המטופל, מידות והתאמה למבנה הפנים והפה. שלב התכנון חשוב מאד ובעל משקל רב באיכות התוצאה הסופית מאחר שהכנת הציפויים במעבדה מתבססת על הנתונים שנאספו בשלב הזה. בסיומו של שלב זה מבצעים הטבעה של תבנית השיניים, כך שלרשותו של טכנאי המעבדה יהיו כל הנתונים והמידות המדויקות אשר יאפשרו ביצוע מדויק ואיכותי.

שלב ההדמיה והדבקת הציפוי הזמני

שלב זה מאפשר למטופל לראות את התוצאה הסופית עוד לפני שהשלב המעשי של הטיפול החל ובכך מתאפשר תיאום ציפיות מקסימלי אשר מונע ספקות ואכזבות בהמשך. בשלב השני מיוצרים במעבדה ציפויים זמניים בהתאם לנתונים ולמידות שנאספו בשלב הראשון של הטיפול, במטרה לדמות בצורה הכי קרובה שניתן את התוצאה הסופית. הציפוי הזמני מודבק באופן זמני באמצעות דבק זמני על מנת לוודא התאמה מושלמת למידות השיניים והפה, לצורת החיוך ולציפיות המטופל. בשלב זה לא מתבצעת השחזה של השן הטבעית וכל מטרתו היא קבלת אישור סופי מהמטופל לביצוע ציפוי למינייט הקבועים ע״י הטכנאי במעבדה. לאחר אישורו של המטופל מתחיל הטיפול המעשי הכולל השחזה קלה של השן הטבעית שמטרתה הכנת מקום על גבי השן להדבקת הציפוי באופן שיאפשר קבלת מראה טבעי ומושלם. לאחר סיום ההשחזה מודבקים חזרה הציפויים הזמניים ונלקחות מידות סופיות להכנת הציפוי הקבוע.

שלב הדבקת ציפוי למינייט הקבוע

בשלב השלישי מודבק הציפוי הקבוע באמצעות דבק מיוחד המאפשר איטום הרמטי בין ציפוי החרסינה לשן הטבעית, ובכך למעשה הופך הציפוי לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהשן הטבעית עליה הוא מודבק. בשלב זה חשובה מאד מיומנות מקצועית אשר מאפשרת דיוק מקסימלי בזמן ביצוי ההדבקה.

לפני שאתם מחליטים לעבור טיפול לציפוי שיניים, חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים בעל ניסיון רב בטיפולים כאלו. מומלץ לערות סקר שוק, לבדוק מרפאות שונות ועלויות שיעזרו לכם לקבל החלטה נבונה ונכונה.

הצלחת הטיפול נובעת ממספר פרמטרים הכרחיים:

 
 • בחירת רופא מושכלת – חפשו רופא אשר מוכשר לעסוק בטיפולים האלו, שאלו לקוחות שעברו את הטיפול על מידת שביעות רצונם, בקשו לראות תוצאות מצולמות של טיפולים קודמים.
 • ציוד רפואי מתאים – טיפול ציפוי למינייט לשיניים דורש מכשור ספציפי אשר משפיע על איכות התוצאה כמו לדוגמא מיקרוסקופ דנטאלי שמאפשר רמת דיוק גבוהה ביותר. סורק דיגיטלי אשר סורק את חלל הפה ומספק מידות מדויקות ביותר מבלי לגעת בפה כלל, תוכנות מחשב שמאפשרות לעצב מחדש את החיוך בצורה ממוחשבת והצגת הדמיה עם התוצאה הסופית לפני תחילת הטיפול.
 • מעבדת שיניים ברמה גבוהה – בדקו עם איזו מעבדה עובד רופא השיניים, וודאו שהטכנאי המבצע מוגדר טכנאי אומן ובררו מהו ניסיונו בהכנת ציפויי חרסינה. טכנאי המעבדה הוא זה שמייצר את הציפוי ולכן טיב עבודתו קובעת במידה רבה את איכות התוצאה הסופית. מאחר ומדובר בטיפול אסתטי, חשוב מאוד להתייחס לכל פרמטרים הללו ולבדוק אותם מראש על מנת לחסוך זמן וכסף והחשוב ביותר – ליהנות מתוצאה סופית מדויקת ומחיוך מושלם!

במרפאת השיניים ׳פרמון קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מובילים בטיפולי אסתטיים וביניהם ציפוי למינייט. המרפאה מצוידת במכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר בעולם, המאפשר טיפול ברמה הגבוהה ביותר וקבלת תוצאות מעולות.

צרו איתנו קשר
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף

הכל על כתרים לשיניים

כתרים לשיניים

כתר הוא יחידה שתפקידה להשלים ולתקן מראה ותפקוד של שן לאחר פגיעה קשה, כמו ריקבון (שנוצר מסיבות שונות) או שבר לאחר פציעה.

לקריאה »
דילוג לתוכן