מה קורה במקרה והשתלים דנטליים לא נקלטו

השתלת שיניים שנכשלה – יש פיתרוןתיקון השתלת שיניים שנכשלה

עם העלייה בתחולת החיים וההבנה כי איכות החיים ללא שיניים אינה מספקת, גדל הצורך במציאת פתרון מתקדם וקבוע להשלמת שיניים חסרות. טיפול השתלת שיניים קלאסי או השתלת שיניים ביום אחד הפכו למאוד פופולריים ובטוחים. אכן מדובר בהליך רפואי משנה חיים, אך כאשר הוא מתבצע לא נכון ולא נעשית הכנה ובדיקות לפני התהליך, הוא עלול לגרום לכאבים, אי נוחות ולדחיית השתלים. במקרה בו השתלים הדנטליים נכשלו ולא נקלטו היטב בחניכיים. נוצר מצב בו המטופל מתמודד עם השתלת שיניים שנכשלה, וישנה חשיבות קריטית לטיפול מהיר ונכון אצל רופא בעל ניסיון רב בתחום.

במהלך השתלת השיניים, רופא השיניים מחבר אל עצמות הלסת של המטופל שתלים דנטליים. על ההברגות הללו מותקן שתל דנטלי עבור על שן או גשר דנטלי שמחזיק את מערכת הכתרים שמחליפה את השיניים הקודמת של המטופל במקרה ויש צורך ביותר מהחלפת שן בודדת. כלומר, השתלים הדנטליים עוברים מעצם הלסת דרך החניכיים החוצה, אל הגשר הדנטלי המורכב בחלל הפה. המעבר הזה קריטי להצלחת ההליך. במקרה בו השתל הדנטלי פוצע את רקמת החניכיים, ויוצר בה גירוי או נחשף החוצה אל חלל הפה – עלולה להתפתח דלקת חניכיים כרונית, אשר תוביל לדחיית השתל וכן לכאבים ואי נוחות בפה המטופל.
מטופלים אשר סובלים מסיבוך זה עקב השתלת שיניים שנכשלה אינם יכולים לתפקד כראוי וסובלים מסבל רב, פיזי ונפשי ועליהם לפעול באופן מיידי בכדי להתגבר על השתלת השיניים שנכשלה.

כיצד מטפלים בכישלון שתלים דנטליים

  • בשלב הראשון יש לטפל בדלקת החניכיים- טיפול מהיר יחסוך למטופל כאב וסבל וימנע סיבוכים וזיהומים נוספים. הזיהום יטופל באמצעות טיפול אנטיביוטי שיסייע בסילוק הזיהום המקומי והורדת הנפיחות.
  • בשלב השני, הרופא ימצא את הסיבה לכישלון ההשתלה על ידי בדיקה פיזית של חלל הפה והדמיית CT.
  • בשלב השלישי והאחרון, בהתאם לממצאים, הרופא יבנה תוכנית טיפול חדשה ומדויקת ללסת בה נכשלה ההשתלה.

ברוב המקרים, הרופא יעדיף לבנות תוכנית טיפול חדשה ולא לבצע ניסיונות תיקון על ההשתלה הקיימת כיוון שהסיכוי להצלחה נמוך ביותר ולרוב יוביל לטרטור המטופל ול"תיקונים" חוזרים.

אם הינכם סובלים מבעיית שתלים שנכשלו היכנם מוזמנים להתייעצות איתנו ללא עלות. השאירו פרטים או התקשרו אלינו: 03-5470755

צרו איתנו קשר

מידע נוסף

ציפוי שיניים למינייט

אסתטיקה דנטלית

טיפולי אסתטיקה דנטלית ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים לצד הביקוש הגובר לטיפולים אסתטיים, הובילו להתפתחות משמעותית של הטיפולים האסתטיים, כך שניתן היום בקלות ובנוחות ליהנות

קרא עוד »
שיקום הפה ביום אחד

שיקום הפה ביום אחד

שיקום הפה ביום אחד שיקום הפה ביום אחד הינו תחום עיקרי ברפואת שיניים הכולל מגוון רחב של טיפולים. טיפולי שיקום הפה נועדו להבריא את השיניים

קרא עוד »
שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים תוכן עניינים שתלים דנטליים מהווים תחליף מלאכותי לשן טבעית שנשרה על ידי כך שהם יוצרים חיבור לתאי העצם אשר בפה ומשמשים כעוגן להנחת

קרא עוד »
דילוג לתוכן