איך תדעו אם אתם זקוקים למומחה לשיקום הפה?

תוכן עניינים

לכל אדם יש את הרצון והזכות לשיניים יפות ואסתטיות ולפה מתפקד ברמה גבוהה. התחום של שיקום הפה מצריך ידע וניסיון רב והבנה מעמיקה של המצב הקליני ובסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים בתחום רפואת השיניים. על כן, כאשר מדובר בטיפול לשיקום הפה מוטב לכם, ראשית, לפנות להתייעצות עם רופא שיניים מומחה אשר יבצע בדיקה כללית של הפה והשיניים ויכין עבורכם תוכנית עבודה מפורטת והדרגתית של כל הטיפולים להם אתם נדרשים.

שיקום הפה כולל מגוון רחב של טיפולים ביניהם:

 • השתלות שיניים.מומחה לשיקום הפה
 • שחזורי שיניים.
 • כתרים.
 • גשרים.
 • שיקום אורתודנטי.
 • טיפול שורש.
 • תיקון בעיות סגר.
 • הפרעות תפקוד של הלסת.

 

תחום שיקום הפה עוסק לרוב בטיפולים של שחזורי שיניים במטרה לשמר את התפקוד התקין של הפה, להעניק למטופל מראה אסתטי וטבעי תוך תחושת נוחות מקסימלית. רופא מומחה לשיקום הפה מצויד בכל האמצעים המתאימים לכך, בציוד הרפואי המתאים ביותר, ידע בפרוצדורות הרפואיות המתקדמות ביותר והכי חשוב – הוא בעל ההכשרה הקלינית המתאימה והארוכה ביותר לטיפול מוצלח במגוון הרחב של המקרים הקיימים.

מומחה לשיקום הפה לומד שנים רבות נוספות מעבר ללימודי רפואת שיניים ולכן הוא בעל ידע רב ומעמיק המקנה לו את האפשרות להעניק למטופליו את הטיפול הטוב ביותר וברמה הגבוהה ביותר. ייחודיותו של רופא שיניים מומחה בתחום שיקום הפה באה לידי ביטוי ביכולות גבוהות ביותר של אבחון, תכנון וביצוע הטיפול אשר באופן ישיר מעלות את סיכויי הצלחת הטיפול ותורמות לשרידותו לאורך שנים רבות. ברוב המקרים, חוות הדעת של רופא שיניים מומחה אף מסייעת בהוזלת העלויות של הטיפול ואף בקיצור אורך הטיפול.

רופא שיניים מומחה לשיקום הפה הוא למעשה אדריכל העל של הטיפול כולו – הוא מבצע את האבחנה ובדומה לאדריכל, הוא משתף מומחים מתחומים נוספים ככל שנדרש וזאת על מנת להעניק למטופל את הביצוע והטיפול הטובים והמתקדמים ביותר.

מתי נזקקים לשיקום פה?

אנשים רבים זקוקים לטיפול שיניים של שיקום הפה. לרוב, שיקום פה נדרש בגילאים המבוגרים יותר בשל היחלשות טבעית של השיניים והרקמות הרכות, אך ישנם פעמים רבות בהם נדרש טיפול שיניים משקם גם בגילאים צעירים יותר כפועל יוצא של בעיות גנטיות, חבלות או תאונות או במצבים של מחלות חניכיים מתקדמות ועוד. תהליך של שיקום הפה נדרש גם כאשר אנשים מבקשים לשדרג את מראה השיניים הכללי שלהם ולהגיע למצב של פה אסתטי בעל מראה של שיניים טבעיות וחיוך מושלם.

מתי חשוב לפנות לרופא שיניים מומחה לשיקום הפה?

ישנם מספר מצבים בהם יש לשקול ברצינות פניה לרופא שיניים מומחה לצורך התייעצות וטיפול רפואי:

 • מטופלים אשר זקוקים לטיפולי שיניים משמעותיים בתדירות גבוהה, בכל שנה או שנתיים, ניתן להסיק מכך שהטיפול הרפואי שהוענק להם איננו מספק. טיפול שיניים באיכות גבוהה אמור לספק מענה ושקט למטופל לתקופה של לפחות חמש שנים ואף יותר.
 • מטופלים שעברו אבחון אצל רופא שיניים בו נקבע שהם זקוקים לעבור עקירה של שלוש שיניים ויותר.
 • מטופלים שעברו אבחון אצל רופא שיניים בו נקבע שהם סובלים מפה מרובה בעיות או שאיכות השיניים שלהם ירודה באופן כללי.
 • מטופלים אשר סובלים ממחלות חניכיים מתקדמות כגון: התניידות שיניים, מצב של מורסות בחניכיים וכו'.
 • מטופלים אשר זקוקים להוצאת שתלים דנטליים שהותקנו בפיהם בעבר.
 • מטופלים אשר סובלים מחסר נרחב של שיניים בפה.
 • מטופלים אשר סובלים מרגישות או מאי נוחות במצב של לעיסה.
 • מטופלים אשר סובלים משחיקת שיניים מתקדמת.

כל המצבים הללו מעידים על כך שלמטופל ישנה בעיה מורכבת אשר בגינה נדרש אבחון נכון, תכנון מדויק וביצוע ברמה הגבוהה ביותר על מנת להגיע לתוצאות הכי טובות שניתן ולשנים רבות של שקט.

מה התפקיד של רופא שיניים מומחה לשיקום הפה?

רופא שיניים מומחה לשיקום הפה הינו הסמכות המקצועית אשר מובילה ומנווטת את טיפול השיניים מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול. רופא מומחה הוא למעשה רופא שיניים אשר המשיך לאחר סיום לימודי הרפואה את הלימודים עוד חמש שנים נוספות בהן רכש ידע וניסיון מעמיקים עד מאד בתחום שיקום הפה. הידע הרב והניסיון העשיר מאפשרים לרופא המומחה להעניק טיפולי שיניים ברמה גבוהה ביותר ומבטיחים למטופל טיפול מוצלח ועמיד לאורך שנים רבות.

איך תדעו לבחור בין רופא שיניים כללי או מומחה לשיקום הפה?

במקרים רבים ניתן לפנות לרופא שיניים וליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי אך פנייה לרופא מומחה היא בבחינת תעודת ביטוח עבורכם לטיפול שיניים ברמה הגבוהה ביותר. רופא מומחה לשיקום הפה הוא בעל הכשרה נרחבת ולכן הוא בעל ראייה כוללת אשר מבוססת על מאמרים ומחקרים מקצועיים ומקיפים. לכן הבחירה שלכם ברופא שיניים מומחה מקנה לכם אבחון וקבלת תוכנית טיפולים מוקפדת ומדויקת אשר לוקחת בחשבון את כל הממצאים ואת כל החלופות הקיימות בתחום.

למה מחויב רופא שיניים מומחה לשיקום הפה?

רופא שיניים מחויב להעניק למטופלים את הטיפול המתקדם ביותר הקיים כיום ולהתאים אותו בצורה מדויקת לצרכיו של כל מטופל. לאחר ביצוע הבדיקה הכללית הוא יתאים למטופל את הטיפול המדויק ביותר ויעדכן אותו לגבי כל הסיכויים והסיכונים הכרוכים בטיפול. זאת בהסתמך על כל הידע הרב והניסיון שרכש במהלך ההכשרה ארוכת השנים והניסיון בפועל. כך שביכולתו של הרופא המומחה להקטין סיכונים ולהגדיל את סיכויי ההצלחה של הטיפול באופן ניכר.

אילו רופאים נחשבים למומחים לשיקום הפה?

רופא מומחה לשיקום הפה הינו רופא אשר סיים את לימודי רפואת השיניים ובנוסף עבר הכשרה מקצועית נוספת ומעמיקה במשך ארבע וחצי שנים. ההתמחות הנוספת כוללת לימודים עיוניים ומעשיים במבחר מוסדות מוכרים. בסיום מסלול הלימודים הארוך עובר המתמחה שתי בחינות, האחת עיונית והשנייה מעשית. למתמחים אשר עמדו בהצלחה בשני השלבים מוענקת מטעם משרד הבריאות תעודת מומחה בשיקום הפה.

רופא שיניים שהוא גם מומחה לשיקום הפה הוא הרופא המתאים ביותר לביצוע תהליכים רפואיים מורכבים הדורשים ראייה כללית, מיומנות גבוהה וניסיון רב אך ברוב המקרים גם רופא שיניים שאינו מומחה יוכל לבצעם בהצלחה רבה. לאחר שלב הבדיקה והאבחון, יכין הרופא המומחה עבור המטופל, תוכנית טיפולים אשר מבוססת על הבדיקה הקלינית ועל הבריאות הכללית (הן הפיזית והן הנפשית) של המטופל. התוכנית תפרט באופן מדוקדק את כל הטיפולים הנדרשים לביצוע ובעת הצורך גם את מעורבותם של מומחים נוספים. כל זאת במטרה אחת – לספק למטופל את הטיפול האיכותי והמתקדם ביותר על מנת לאפשר לו לצאת מהמרפאה עם חיוך גדול ורחב ופה מתפקד ברמה גבוהה לשנים רבות וארוכות. זכרו, ככל שתוכנית הטיפולים כוללת טיפולים מורכבים יותר, קיים צורך ממשי להתייעץ גם עם רופא מומחה וזאת על מנת להעלות את הסיכויים של הצלחת הטיפול כולו ועל מנת להקטין את הסיכונים אשר כרוכים בו.

במרפאת השיניים ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מבצעים טיפולים לשיקום הפה על ידי רופאי שיניים מומחים תוך שימוש בשתלים דנטליים איכותיים ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.

מידע נוסף

דילוג לתוכן