החלמה מניתוח השתלת שיניים

השתלת שיניים – היום שאחריביצעתם טיפול השתלת שיניים ועכשיו אתם שואלים את עצמכם מה לעשות ולמה לצפות בימים הראשונים שלאחר הניתוח? איגדנו עבורכם את מיטב ההמלצות למקרים ולשאלות הנפוצים ביותר.

1. שטיפת פה– שמירה על הגיינת הפה לאחר השתלת שיניים היא חיונית ביותר. השתמשו במים חמימים עם מעט מלח ושטפו בעדינות את חלל הפה. חזרו על הפעולה פעמיים – שלוש ביום לפחות עד להחלמה מלאה של האיזור.

2. צחצוח שיניים– חזרו לשמירה על הגיינת הפה הרגילה שלכם בהקדם. בימים הראשונים, הכאב והנפיחות כנראה יפריעו לכם לצחצח כמו שאתם רגילים, אבל זה קריטי שתנקו את השיינים עד כמה שאפשר בגבולות הכאב. שמירה על סביבת פה נקייה עוזרת ואף מזרזת את תהליך ההחלמה.

3. החלמה נורמטיבית לאחר הניתוח– היומיים הראשונים לאחר הניתוח הם בדרך כלל הימים הכי לא נוחים ולרוב קיימת נפיחות באיזורים המנותחים. ביום השלישי הכאב אמור להתחיל לעבור לאיטו ותתחילו להרגיש נוחות גבוהה יותר ואתם יכולים אף לחזור לאכול אוכל רגיל (כמובן שזה תלוי ברמת הנוחות והכאב האישי שלכם). אם ביום השלישי אתם לא מרגישים שום שיפור, יש צורך ליצור קשר עם המרפאה.

4. דהייה או סימנים– התפתחות של סימנים שחורים, כחולים, ירוקים או צהובים על האיזור המנותח הם כתוצאה של רגישות ופגיעה באיזור המנותח. זה נורמלי וטבעי לאחר ניתוח פולשני כמו השתלת שיניים ויופיע כיומיים שלושה לאחר הניתוח. חשבו על מכה שאתם מקבלים שהופכת לכחולה כעבור זמן מה, זהו אותו הדבר ואין מה לדאוג, הסימנים יעברו מעצמם.

5. קצוות חדים– אם אתם מרגישים משהו קשה או קצוות חדים באיזור המנותח, סביר להניח שאתם מרגישים את עצמות הקיר שתמך פעם בשן שהוסרה. לעיתים רסיסים קטנים של עצם יכולים לצאת בשבוע הראשון שלאחר הניתוח. אם הם גורמים לכם לדאגה או אי נוחות, אנא צרו קשר עם המרפאה.

5 שפתיים יבשות– אם קצוות השפתיים שלכם נמתחו במהלך הניתוח, הן יכולות להתייבש ולהיסדק. מריחה של וזלין\ שפתון לחות רגילים יפתרו את הבעיה.

6. גרון יבש– זה קורה לאחר ניתוח דנטלי. השרירים מתנפחים וזה יכול לגרום לקושי בבליעה. היובש אמור להיעלם מעצמו תוך יומיים שלושה מיום הניתוח.

7. שרירי לסת נוקשים\תפוסים– דבר זה עלול להגביל את הפתיחה של הפה בימים הראשונים לאחר השתלת שיניים. זוהי תגובה נורמלית אחרי ניתוח בחלל הפה והיא אמורה להיעלם מעצמה בשבוע שלאחר הניתוח. מתיחה קלה של השרירים יכולה לזרז את התהליך.

אם יש לכם שאלות נוספות, אל תהססו ליצור קשר עם המרפאה כדי שנוכל להעניק לכם את הליווי והעזרה הדרושים להחלמה מהירה ונוחה.

מידע נוסף

דילוג לתוכן