הדרך לחיוך מושלם מתחילה כאן

חיוך מושלם הוא צורך טבעי של כל בני האדם ויש לזה היבטים חברתיים ופסיכולוגיים כאחד. חיוך החושף שיניים בריאות ולבנות עשוי לתרום לשיפור הערכה עצמית ולביטחון וכן באינטרקציות מול אנשים אחרים, חיוך נעים לרוב עשוי לגרום לרושם חיובי על אחרים. לכן אם אתם בוחנים כיצד ניתן לשפר את החיוך, להלן האפשרויות העומדות לפניכם וגם כמה טיפים כיצד לשמור ולתחזק שיניים בריאות. 

טיפולי ציפוי שיניים

ציפוי שיניים מיועד לרוב עבור השיניים הקדמיות בפה, המבוססות על צורת השיניים של המטופל לפי מידות הנלקחות לפני כן. ברוב המקרים, ציפוי החרסינה יעבור השחזה של השן, מתוך כוונה ליצור את העובי הנכון שיאפשר לשיניים לעמוד בלחץ המופעל עליהן בעת לעיסת מזון. כמו כן, ישנה חשיבות להשחזה בכך שתיווצר התוצאה האסתטית המושלמת עבור המטופל.
לאחר הדבקת הציפויים תיתכן רגישות לחום או קור. רגישות זו היא תוצאה של הסרת שכבה מהשן והקרבה לעצב  מידת מה של רגישות היא נורמאלית בהחלט ונעלמת בדרך כלל בתוך שבוע עד שבועיים. אם הרגישות לא עוברת בפרק זמן זה יש לפנות לרופא.

הדרך לחיוך מושלם מתחילה כאן

ציפוי שיניים מתבצע באמצעות הדבקת שכבת חומר דקה על גבי השן שלכם. שכבת החרסינה הדקיקה מצפה את השן ומעניקה לה צורה וצבע אשר שונים במראם מהשיניים הרגילות שלכם. טיפול מהסוג הזה הוא דרך מצוינת בדרך לחיוך מושלם.

מצבים בהם כדאי לשקול טיפול ציפוי שיניים, הם סובלים משיניים שבורות, שיניים עם מרווחים בולטים, שיניים שהחליפו צבעים מסיבות שונות או אפילו כאשר הנכם מעוניינים לשנות את צורת השיניים מכל סיבות אסתטיות אחרות.

הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים היא שיטה יעילה לשיפור מראה שיניים שאיבדו את צבעם המקורי או שמסיבה זו או אחרת הוכתמו כתוצאה מפגעי עישון או משקאות. בסיס בטיפול כולל מריחת חומר הלבנה על השיניים כדי להסיר כתמים ולהבהיר את הצבע של השיניים. אחת השיטות הפופולריות היא שיטת הלבנת שיניים בלייזר המתבצעת באופן חד פעמי, וכוללת טיפול שבו חומר הלבנה נמרח על גבי השיניים ומופעל באמצעות קרן לייזר.

יישור שיניים

שיטת טיפול המאפשרת ליישר שיניים עקומות או לא ישרות, כמו בעיות במנשך הלסת. אחת השיטות הפופולריות היום היא שיטת  Invisalign – יישור שיניים שקוף המתאים לכל גיל. 

שתלים דנטליים

שתל דנטלי הוא למעשה בסיס לשן מלאכותית המגיע בצורת בורג. השתל מעוגן בעצם הלסת ועליו מולבש כתר. שתלים נועדו לספק מענה לשיניים חסרות או פגועות מאוד. אובדן שיניים הוא גורם משמעותי המשפיע על מבנה הפנים ועל האפשרות לחייך ללא חשש.

איך תשמרו על שיניים בריאות וחיוך מושלם?

  1. הקפדה על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום היא התחלה נכונה בדרך לשמירה על החניכיים ושיניים בריאות, אך זה לא מספיק. אנשים הסובלים מריח רע או בעיות אחרות בשיניים, יכולים גם לפנות עוד דקה ביום (אחרי ארוחת צהריים למשל) כדי להעניק להן את היחס המושלם. כמו כן שימוש בחוט דנטלי להשלמת פעולת הניקיון ושטיפה במי פה בהחלט יסייעו רבות לשמירה על השיניים.
  2. לא מעט אנשים חוששים מטיפולי שיניים, בין השאר גם מפגישה עם שיננית. לא כדאי להזניח טיפול מהסוג הזה, משום שניקוי השיניים על ידי שיננית הוא דרך מצוינת בדרך לחיוך מושלם. הקפדה על טיפול כזה, לפחות פעמיים בשנה, גם ינקה את הפה והשיניים וגם יסיר אבנית ולכלוכים שונים שהצטברו עליהם לאורך התקופה. כמו כן, זה לא סותר ביקורת אצל רופא שיניים אחת לחצי שנה כדי לבדוק את מצבן של השיניים.
  3. מומלץ להימנע משתיית משקאות ממותקים וחומציים שעשויים לשחוק את שכבת האמייל המגינה על השן.
  4. הימנעו מעישון, מעבר למפגעים הרבים שעישון גורם לכלל הבריאות, עישון משנה את צבע השיניים ומגביר את הסיכון למחלות חניכיים.
  5. ביקור סדיר אצל רופא שיניים, לפחות אחת לחצי שנה לצורך בקרה על מצב השיניים.
צרו איתנו קשר

לקריאה בהרחבה על שיטת טיפול לחיוך מושלם

צרו איתנו קשר

למידע נוסף נא להשאיר פרטים בתיבת צור קשר בטלפון  03-5470755

דילוג לתוכן