סוגי שתלים דנטליים

תוכן עניינים

הסוגים השונים של השתלות שינייםהשתלת שיניים היא תהליך מורכב וארוך אשר דורש התייעצות עם רופא שיניים פה ולסת מקצועי ובעל ניסיון על מנת להתאים את סוג ההשתלה המתאימה. השתלת שיניים כוללות סוגים שונים בהתאם למצבו הבריאותי של המטופל. השתלות השיניים כוללים כמה סוגים עיקריים כגון: Root From, flate from , Subperiosteal ו- השתלה מיידית. כל אחד מסוגי ההשתלות מותאם בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ומצב בריאותו. תפקידו של השתל הוא להיות מעין תומך בשן המלאכותית על מנת שלא תזוז מהמקום ותקנה מראה שיניים אמיתי.

סוגי שתלים לשיניים

קיימים 4 סוגי השתלות שיניים נפוצות אשר מתבצעות במרפאות השיניים בהתאם למצב בריאותו ומצב השיניים של המטופל. בין סוגי השתלים הדנטליים ניתן למצוא את השתלות השיניים הבאות:

Root From – בהשתלת שיניים זאת, עצם הלסת הינה עמוקה ורחבה והשתל המלאכותי הוא בהתאם למבנה לסת זאת. מדובר על סוג נפוץ ביותר בקרב השתלות השיניים, כאשר שתלים אלה דומים עד מאוד לשן המקורית והטבעית הן מבחינת הגודל והצורה. בהשתלה זאת משתמשים כעצמות הלסת עמוקות ורחבות ויש מספיק מקום להחלפת שן או יותר. אם עצם הלסת קצרה וצרה מרחיבים אותה באמצעות השתלת עצם אשר עוזרת בתהליך ההשתלה ומקלה על ההתקנה של השתל. הרופא מחדיר את שתל השורש וממקם אותו במקום הנכון ובהמשך בונים עליו את הכתר של השן המלאכותית. יש להמתין בהשתלה זאת בין 3-6 חודשים עד לריפוי המקום. במהלך התהליך נוצר קשר עם השן הטבעית ושמתרפא המקום מחברים לשתל את השן המלאכותית.

Subperiosteal– השתלת שיניים זאת כוללת ירידה במסת העצם, משתילים שתל אשר נקרא Subperiosteal, סוג שתל זה הוא בדיוק למצבים אלו. ישנם מבנה לסתות אשר אינם מספיק רחבים או עמוקים לשתל, במצבים אלו משתמשים ב- Subperiosteal, אשר מתאימה למצב הלסת של המטופל. שתלים אלה מותאמים לחלקו העליון של עצם הלסת, הם מורכבים מתחת לחניכיים ונותנים מענה למטופל.

Plate form– השתלת שיניים זאת מתאימה למטופלים עם לסתות קצרות וצרות שלא ניתן להגדיל ע"י השתלת עצם. באמצעות שתל plate form, מבצעים את ההשתלה. בשיטה זאת ממוקמים שתלים ארוכים ושטוחים מסוג plate form, כדי שיתאימו לעצם הלסת הקצרה והצרה. במהלך ההשתלה חושף הרופא את עצם הלסת באזור ההשתלה ומכין אותה שתתאים לצורה החדשה של השתל. ההחלמה בסוג השתלה זאת דומה להחלמה של שתל ה-ROOT FROM בין 3-6 חודשים.

השתלה מיידית – השתלת שיניים מיידית היא השתלה שבה התקנת השתל הדנטלי בתוך הלסת הוא מיד עם עקירת השן הטבעית. השתלת שיניים זאת הינה מעין ניתוח אשר מתבצע ע"י רופאי השיניים פה ולסת. ההשתלה מתאימה למטופלים שיש להם הרבה עצם בלסת שיכולה לייצב את השתל. בנוסף לכך, חשוב שהשתל יהיה חזק על מנת שיכול לעמוד בלחצים שמפעלים עליו כאשר שמים עליו כתר.

יתרונות השתלים

השתלות שיניים הן פתרון מצוין לאנשים שחסרים להם שיניים, יש להם רווחים גדולים, או שאין להם שיניים בכלל. באמצעות השתל ניתן לשלב את השתלים בפה בדומה לשיניים טבעיות ולקבל מראה מדהים ויפה שאף איש לא יבחין שהשיניים אינם שלכם. מדובר על שתלים חזקים ועמידים, אשר מחליפים את השיניים החסרות ומוסיפים רבות לביטחון העצמי ולמראה האסתטי שלנו. כמו כן, השתלים יכולים להיות כתומכים לגשר דנטלי ומשולבים עם שתל ותותבות על מנת לגדיל את יציבות השיניים ולצמצם את הפציעות השונות של רקמות החניכיים. לכן אין פלא שהרבה אנשים עוברים השתלת שיניים במהלך החיים.

צרו איתנו קשר

מידע נוסף

דילוג לתוכן