כאבים לאחר השתלת שיניים – כך תנהגו

תוכן עניינים

הטכנולוגיה המודרנית הקטינה מאד את תופעות הלוואי של השתלות שיניים. היכולת לבצע השתלות שיניים ביום אחד ובכך לתקן ביום בעיה של שנים בזמן קצר, הן אסתטית והן בריאותית היא החלטה בעלת יתרונות ברורים. אך גם השתלות רגילות וגם השתלות חדשניות כמו All on 4 הן עדיין התערבות כירורגית. לכן דר' פרמון והצוות במרפאת מאלו קליניק ברמת השרון נערכים מראש לטיפול מניעתי.

כל מטופל מקבל לאחר השתלת השיניים אנטיביוטיקה למניעת זיהום, שקית קרח למקרה של נפיחות וערכה של מי פה לשטיפת המקום. זאת בלוויית הנחיות שימוש ברורות. בכל מקרה המרפאה זמינה לכל שאלה שתתעורר, אך אם אתם רוצים לדעת כבר עכשיו למה לצפות אחרי השתלת שיניים, הנה הדברים המוכרים:

3 תופעות ידועות שעשויות להופיע לאחר השתלת שיניים, וכיצד מטפלים בהן:

כאבים לאחר השתלת שיניים

כמו אחרי כל הליך כירורגי, הרקמות צריכות להגליד. בימים הראשונים התהליך יכול להיות מלווה בתחושת כאב. כאב יכול לבוא ברמות שונות. במצב תקין כאבים לאחר השתלת שיניים נחלשים ולבסוף מתפוגגים תוך יום יומיים.

הטיפול: שימוש במשככי כאבים. המרפאה מספקת אותם. הכאבים נחלשים תוך מספר ימים, וזה האות לכך שאפשר להתחיל לאכול אוכל יותר מוצק. במקרים נדירים בהם יש כאב חזק שנשאר יציב גם אחרי יומיים – יש לפנות מיידית למרפאה לבדיקה וטיפול.

נפיחות בפנים לאחר השתלת שיניים

תופעה של נפיחות בפנים לאחר השתלת שיניים ידועה ונפוצה. המקום עבר התערבות כירורגית והגוף שולח אנזימי ניקוי, תאים לבנים ואיתותי כאב כדי להגן על האזור ולרפא אותו. ההתרחשות המואצת הזו יוצרת את הנפיחות והאדמומיות. כעבור יום יומיים יורדת הנפיחות והאזור נרגע.

הטיפול: מטלית רטובה במים קרים או קומפרסים של קרח על האזור. תתודרכו על ידי צוות המרפאה, לפני השתלת השיניים וגם אחריה, בכל הקשור לנפיחות לאחר השתלת השיניים. כמו כן תקבלו שקית קרח להניח על הנפיחות אם תהיה.

רגישות בימים הראשונים

בימים הראשונים לאחר השתלת השיניים תתכן רגישות בחניכיים ובעצם הלסת באזור השתלים.

הטיפול: מומלץ לאכול אוכל רך ולהימנע ממוצקים. במהלך השבוע הפה מסתגל לשינוי. הרגישות חולפת אחרי כמה ימים ותחושת הביטחון גדלה. אפשר ליהנות מפה מלא שיניים. לנגוס וללעוס באופן מלא. אפשר לשלב אוכל קשיח כמו ירקות וחלבונים.

כאבים אשר עשויים להעיד על בעיה

מכיוון ששתל דנטלי הוא למרות הכל גוף זר, ישנם מקרים בהם בהם עשויה להתפתח במקום דלקת. הסימנים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה הם: חום גוף גבוה, דימום תדיר, מוגלה ונפיחות שלא יורדת. במקרים כאלו רצוי ליצור קשר מידי עם הרופא המטפל.

צרו איתנו קשר

שאלות נפוצות

בעבר סבל התחום של רפואת השיניים מדימוי שלילי. כאבים וקדיחות ואי נוחות גדולה. אנשים כל כך פחדו ללכת לרופא השיניים שהם היו דוחים ודוחים את זה עד למצב של חוסר ברירה. השיניים הם הכלי הבסיסי ביותר שלנו לחיים טובים, ויותר מכל חלק אחר בגוף אנחנו צריכים לטפל בו.

לשמחתנו הטכנולוגיה התפתחה וכיום השתלות שיניים נעשות בשיטה חדשנית. הטיפול מתבצע תחת טשטוש, ביום אחד, ובידיים מנוסות. הכאב הצפוי חולף אחרי כמה ימים, וניתן כאמור להיעזר במשככי כאבים. הרווח לעומת זאת הוא פה מלא שיניים יפות, חזקות וקבועות. תוך כמה ימים תוכלו לאכול הכל, כולל מזון מוצק, ולחייך את החיוך הכי רחב שלכם.

כאבים צפויים אחרי כל הליך כירורגי. אך קצב ההחלמה מההליך ומהכאב תלוי בכמה גורמים
הרופא המבצע את ההשתלה – ככל שהוא מקצועי ומנוסה יותר כך גדלים סיכויי ההצלחה. דר' ערן פרמון הוא הנציג הרשמי של מאלו קליניק העולמית. מוביל בתחום השתלות השיניים בשיטת אול און 4.
טיב השתל – במאלו קליניק משתמשים אך ורק בחומרים ושתלים מקוריים, דבר שמבטיח איכות מקסימלית.
מצב בריאות הפה והלסת של המטופל.
הכאב הוא בלתי נמנע אך ניתן למזער אותו על ידי בחירת המקום הנכון, השתל הנכון ושיטת ההשתלה המתאימה.

ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף

השתלת שיניים ביום אחד – 10 שאלות שיש לשאול
השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד השתלת שיניים ביום אחד המכונה גם השתלת שיניים בהעמסה מידית הינו הליך טיפולי המתאים לחלק מהמטופלים המועמדים להשתלת שיניים. ביום הטיפול

קרא עוד »
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מאפשרים פתרון מושלם למטופלים הסובלים מחרדה דנטלית (דנטופוביים), למטופלים שזמנם מוגבל ולכאלו שצריכים לעבור טיפולי שיניים מורכבים

קרא עוד »
שיקום הפה ביום אחד
שיקום הפה ביום אחד

שיקום הפה ביום אחד שיקום הפה ביום אחד הינו תחום עיקרי ברפואת שיניים הכולל מגוון רחב של טיפולים. טיפולי שיקום הפה נועדו להבריא את השיניים

קרא עוד »
דילוג לתוכן