שתלי בייקון: כך תיהנו מהיתרונות הרבים שלהם!

שתלי בייקון הם שתלים דנטליים קצרים אשר מקנים פתרון מצוין למטופלים אשר זקוקים להשתלה דנטלית ולא יכולים לעבור אותה ללא השתלת עצם והרמת סינוס. שתלים אלו מעניקים מענה איכותי גם למקרים קיצוניים, גם למקרים של שן בודדת וגם במצבים שגרתיים ומאפשרים ליהנות מטיפול כירורגי פשוט, החלמה קצרה ותוצאות מעולות.

תוכן עניינים

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הינו בורג המחליף למעשה שן טבעית שאבדה על מנת לאפשר המשך תפקוד פה תקין. השתל המחליף את שורש השן, מוחדר ללסת ומהווה בסיס יציב לכתר קבוע. ברוב המקרים השתל הדנטלי עשוי מטיטניום או מסגסוגת של טיטניום ועל כן הוא מתאפיין בעמידות גבוהה למשך שנים רבות.כיום יש מגוון רחב מאד של שתלים דנטליים כאשר שני הפרמטרים העיקריים לבחינת איכות השתל הדנטלי הם:

  • אופן החיבור – קיימים שני אופנים של חיבור השתל לחלקי השיקום: משושה פנימי ומשושה חיצוני.
  • שטח הפנים – הוכח מחקרית כי ככל שהשתל בעל שטח פנים גדול יותר, החיבור לעצם יהיה חזק יותר ועמיד יותר.

 

שתלים דנטליים איכותיים

מהו שתל דנטלי קצר?

שתלים דנטליים קצרים מאופיינים באורך הקצר בכמחצית מהשתלים הדנטליים הסטנדרטיים. אורכם של השתלים הקצרים הוא כ – 5 מ"מ  ואורכם של השתלים הסטנדרטיים הוא מעל 10 מ"מ. השתלים הקצרים מתאימים במיוחד למטופלים אשר סובלים מחוסר עצם ועל מנת לעבור טיפול עם שתלים דנטליים סטנדרטיים הם מחויבים לעבור טיפולים מקדימים מורכבים של השתלות עצם. השתלים הקצרים למעשה חוסכים למטופלים את אותם טיפולים מורכבים ומאפשרים להם לעבור השתלת שיניים קלה, פשוטה ומהירה עם פחות סיבוכים, פחות כאבים ועם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

מהו שתל בייקון?

שתל בייקון הוא שתל דנטלי קצר יחסית לשתלים הסטנדרטיים. בשל אורכו הייחודי הוא נותן מענה למטופלים הסובלים מחוסר עצם ולכאלה הזקוקים להרמת סינוס. הייחודיות של שתל בייקון הינה בכך שהוא מבוסס על שטח פנים ולא על אורך, כך ששטחו הדומיננטי והגדול מאפשר אחיזה חזקה בעצם הלסת וזאת הסיבה לעמידותו הגבוהה.

שתלי בייקון מיוצרים בארצות הברית על ידי חברת בייקון כבר למעלה מ – 30 שנה ומוצעים במרפאות שיניים רבות ברחבי העולם. השתלים הללו מיוצרים בטווח רחב של אורכים החל מ – 5 מ"מ ועד 11 מ"מ, כך שלרופא השיניים יש מנעד רחב של מידות אותן הוא יכול להתאים בצורה אופטימלית לכל מטופל ומקרה.

אופן הטיפול בשתלי בייקון הוא שונה וייחודי מאחר שבזמן התקנת השתל רופא השיניים לא מבריג את הבורג אלא נועל אותו בלסת בצורה סיבובית או באמצעות הלחמה קרה. על כן שתלי בייקון מתאימים במיוחד למקרים של השתלה באזורים האחוריים של הפה שם העומס רב יותר מאשר באזורים הקדמיים, כלומר באזור השיניים הטוחנות שיכולות לשאת עומס רב.

הליך התקנת השתל

הליך ההתקנה של שתלי בייקון מתבצע בניתוח קצר ולאחריו זמן החלמה קצר ומהיר. לאחר כ – 3 חודשים מתבצע השיקום, בסופו מתקבלת שן מושלמת בעלת מראה טבעי, חזקה ועמידה מאד לשנים רבות. שתלי בייקון מאושרים לשימוש על יד ה FDA האמריקאי והם נהנים מניסיון רפואי עשיר ומוצלח במרפאות שיניים רבות ברחבי העולם לאורך שנים רבות.

מהם היתרונות של טיפול השתלת שיניים?

  • לא פוגעים בשיניים הסמוכות לשן המטופלת – רופא השיניים לא צריך להשחיז את השיניים הסמוכות לאזור ההשתלה ולכן לא מתבצעת שום פגיעה בשיניים הטבעיות אשר בפה.
  • תוצאה טבעית ואסתטית – השתלים הדנטליים מקנים מראה של שן טבעית אשר מתמזגת באופן מושלם עם שאר השיניים בפה הן מבחינת הצורה והן מבחינת הצבע.
  • תפקוד הפה לא נפגע – השתל הדנטלי מקנה חלופה אידיאלית לשן הטבעית שאבדה מאחר שהוא מספק יציבות וחוזק המאפשרים המשך תפקוד תקים של הפה.
  • איכות חיים ברמה גבוהה – השתל הדנטלי מקנה איכות חיים ברמה גבוהה הודות לשמירה על מראה ותחושה טבעיים.

איך שתלי בייקון מאפשרים להתגבר על מחסור בעצם?

שתלי בייקון הם שתלים דנטליים קצרים אשר מוחדרים לעצם הלסת באופן ייחודי באמצעות דחיפה ולא באמצעות הברגה. הם מאופיינים בשטח פנים רחב מאוד אשר מאפשר אחיזה מיטבית בעצם הלסת. היעדר התלות בנפח העצם הקיימת בפיו של המטופל, מאפשר שימוש בשתלים אלה גם במטופלים הסובלים מחוסר עצם. השימוש בשתלי בייקון מתאפשר תחת מגבלות עצם ולכן הם חוסכים טיפולים כירורגיים מקדימים ומסובכים, כגון השתלת עצם והרמת סינוס.

מה ההבדל בין שתלי בייקון לבין השתלים הסטנדרטיים?

בניגוד לשתלים הסטנדרטיים, שתלי בייקון אינם מוברגים לעצם הלסת בדומה לשתלים סטנדרטיים, אלא מוחדרים בדחיפה ודפיקה קלה, מבלי להפעיל לחץ בין השתל לעצם. שתלים בייקון אמנם קצרים יותר מהשתלים הסטנדרטיים  (6 מ"מ אל מול 10 מ"מ בהתאמה), אך הם בעלי שטח פנים רחב יותר. המבנה הייחודי של שתלי בייקון מאפשר צמיחה של העצם לגובה ועל ידי כך מתגברים על המחסור הקיים בעצם בעת ההשתלה.

איך תדעו אם שתלי בייקון מתאימים לכם?

תוכלו לדעת אם אתם מתאימים לביצוע שתלים דנטליים באמצעות שתלי בייקון רק לאחר בדיקה קלינית של רופא השיניים וסדרת צילומי סי.טי אשר מקנים הדמיה תלת ממדית של הפה ומספקים נתונים לגבי כמות העצם בלסת. קיימים מצבים כלליים בהם לא ניתן יהיה לבצע טיפול התקנת שתל דנטלי כגון: סוכרת לא מאוזנת, נטילת תרופות המשפיעות על איכות העצם או המערכת החיסונית, אוסטאופורוזיס קיצוני וכדומה. על פי הפרוטוקול להשתלות שיניים נדרשת תקופת המתנה של 3-6 חודשים בין טיפול התקנת השתל ועד להנחת הכתר והשיקום הסופי של השן.

מהם סיכויי ההצלחה של טיפול השתלת שיניים?

רוב השתלים הדנטליים לרבות שתלי בייקון, עשויים מסגסוגת של טיטניום והסיכוי לקליטתם בפה גבוהה מאד ועומד על כ 95%. סיכויי ההצלחה של הטיפול הם פועל יוצא של מספר משתנים, כמו: סוג השתל, לסת תחתונה או עליונה והמיקום המדויק של התקנת השתל הדנטלי. השתלים הדנטליים עלולים להיפגע מחיידקים ומהזנחה בדיוק כמו שן טבעית ולכן קיים צורך להקפיד לצחצח אותם בצורה קבועה וקפדנית תוך שימוש במכשיר שטיפה ייעודי ובנוסף, להקפיד להגיע לביקורות, לבדיקת רופא תקופתית ולטיפול שיננית על פי הצורך.

כיום מבוצעים במרפאות השיניים טיפולים רבים להשתלות עצם ולהרמות סינוס על מנת לבצע התקנת שתלים דנטליים ארוכים, מדובר בניתוחים פולשניים הכרוכים בסיכונים רבים כמו: זיהום בעצם הסינוס, דלקת בחלל הסינוס וקריעה של הרירית, בכאב רב ובהליך החלמה ארוך וממושך. התקנת שתלים דנטליים קצרים כמו שתלי בייקון מונעת מהמטופלים טיפולי שיניים מורכבים, חוסכת להם סבל וכאבים, זמן וכסף ומקנה להם סיכויי הצלחה גבוהים ביותר בדומה לשתלים הדנטליים הסטנדרטיים.

תפקידו המרכזי של רופא השיניים בטיפול השתלת שיניים, הינו להתאים את השתל הדנטלי האידיאלי לכל מקרה ומקרה במטרה להגיע להתאמה מדויקת אשר תבטיח סיכויי הצלחה גבוהים ופה מתפקד ובריא למשך שנים רבות וארוכות.

במרפאת השיניים 'פרמון קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מבצעים את מגוון הטיפולים לשיקום הפה תוך שימוש בשתלים דנטליים איכותיים ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.

צרו איתנו קשר
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף
דילוג לתוכן