מדוע לא כדאי לכם לנסוע לחו"ל כדי לטפל בשיניים שלכם?

תוכן עניינים

הליך השתלת שיניים הוא טיפול שיניים אשר מטרתו לספק תחליף אידיאלי לשיניים טבעיות שאבדו. הטיפול כולל הברגת שתלים דנטליים לתוך הלסת באזור בו חסרות השיניים הטבעיות ולאחר מכן העמסת כתרים המעניקים מראה של שן טבעית ומושלמת. תהליך זה דורש סבלנות רבה במהלכו והבנה שהתוצאה הסופית תלויה באופן ישיר גם בהתנהגות המטופל ולא רק במיומנות רופא השיניים. 

טיפול השתלת שיניים הפך לאחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר בעולם כיום. אנשים רבים מגיעים למצב של איבוד שיניים רבות כתוצאה מריקבון, הזנחה, תאונה ופעמים רבות בשל הזדקנותן הטבעית של השיניים וסיום תפקידן. בשני העשורים האחרונים הפתרון המתקדם ביותר להשלמת השיניים החסרות הוא השתלים הדנטליים אשר מהווים תחליף אידיאלי לשן שאבדה. בשל ההתפתחות הטכנולוגית, השתל הדנטלי נראה בדיוק כמו שן טבעית, מתפקד בדיוק כמוה ולמעשה מאפשר המשך תפקוד תקין ורגיל של הפה והשיניים. השתל הדנטלי הוא בורג אשר מחליף את שורש השן הטבעית שנהרס או נרקב ויש צורך להוציאו. הוא מוברג לתוך עצם הלסת ומהווה פלטפורמה חליפית להנחת מבנה וכתר אשר יחדיו מהווים תחליף לשן שאבדה. כיום ישנו מגוון רחב מאד של שתלים דנטליים ותפקידו המרכזי של רופא השיניים הינו בחירה מדויקת של השתל המתאים ביותר לכל מקרה ולכל מטופל. התאמה נכונה ומדויקת של השתל הדנטלי וביצוע מקצועי ומיומן הם ערובה להצלחת הטיפול ולהנאה ארוכת שנים מתוצאותיו.

עלויות טיפול השתלת שיניים בארץ הינן גבוהות יחסית לעלויות המחיר במדינות אחרות בעולם כגון טורקיה, פולין והונגריה. אך יחד עם זאת, העלויות הנמוכות יותר טומנות בחובן סכנות רבות אשר חשוב לקחת אותן בחשבון ולהיות מודעים להן רגע לפני שמקבלים החלטה לעלות על המטוס ולעבור טיפול מורכב מעבר לים.

טיפולי שיניים בחו"ל

מדוע בחו"ל טיפול השתלת שיניים זול יותר?

מחיר טיפולי השיניים בארץ הוא נגזרת של יוקר המחייה בארץ. כאשר יוקר המחייה כל כך גבוה אין פלא שגם טיפולי השיניים יקרים יותר וכרוכים בהוצאה משמעותית ביותר. גם בחו"ל טיפולי השיניים מבוססים על יוקר המחייה של המדינה ולכן במדינות בהן יוקר המחייה נמוך יותר והוצאות רופאי השיניים נמוכות יותר, זה טבעי וברור שטיפולי השיניים ככלל וטיפולי השתלות השיניים בפרט, זולים יותר יחסית למחירים בארץ. ישראל היא מדינה יקרה הן מבחינת נדל"ן והן מבחינת משכורות והוצאות ולכן טיפולי השיניים יחסית יקרים. 

מהם החסרונות של טיפול השתלת שיניים בחו"ל? 

  • הליך השתלת שיניים לרוב לא מסתיים בטיפול אחד בלבד – טיפול השתלת שיניים הוא אחד מטיפולי השיניים המורכבים ביותר אשר לרוב לא מסתיים כשהמטופל קם מכיסא הטיפולים ויוצא מהמרפאה. ברוב המקרים נדרשים טיפולים נוספים עד אשר השיניים מושלמות והטיפול מגיע לנקודת הסיום הסופית שלו. לכן נדרשת שהייה ממושכת בחו"ל על מנת להשלים את כל ההליך או לחילופין, נדרש לטוס מספר פעמים על מנת לסיים את התהליך, מה שפוגע בכדאיות הכלכלית של טיפול בחו"ל ועלול להפוך אותו ללא משתלם.
  • אין אפשרות לברר לגבי מעבדת השיניים – למעבדת השיניים יש תפקיד חשוב בהצלחת הטיפול וכשאתם עוברים טיפולי שיניים בארץ אתם יכולים לברר על המרפאה איתה עובדת מרפאת השיניים. חשוב שמעבדת השיניים תעבוד עם חומרים מתקדמים שיש עליהם פיקוח ןתעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת שהתוצאה הסופית תהיה מדויקת ומוצלחת. טיפול שיניים בחו"ל לא תמיד נותן לכם אפשרות לברר לגבי טיב החומרים והטכנולוגיות הרפואיות איתם עובדת המעבדה. 
  • טיפולים מקדימים – פעמים רבות טיפול השתלת שיניים דורש ביצוע טיפולים מקדימים על מנת להכין את הפה כראוי להליך ההשתלה. יש מטופלים הסובלים ממחסור בעצם ולכן חייבים לעבור השתלת עצם ולעיתים גם הרמת סינוס. במקרים אלו נדרשים המטופלים לטוס פעמים נוספות לחו"ל ולעבור תהליכים מורכבים רחוק מהבית. בנוסף, טיפולים מקדימים אלו דורשים תקופות המתנה ואיחוי ולכן השהייה בחו"ל תתארך בהתאם ותגרור הוצאות כספיות נוספות מעבר לטיפול השתלת השיניים.
  • אין אפשרות לתחזוקה שוטפת – לאחר טיפול השתלת שיניים, הפה זקוק לתחזוקה שוטפת, כלומר יש צורך לחזור למרפאת השיניים על מנת שרופא השיניים יבדוק את מצב השיניים והחניכיים ויטפל בכם במקרה הצורך, זאת על מנת לשמר את תוצאות הטיפול לשנים רבות. אם בחרתם לעבור טיפול השתלת שיניים בחו"ל תאלצו לטוס למרפאת השיניים פעמים נוספות לאחר סיום הטיפול, מה שיגרור הוצאות נוספות וחוסר נוחות.
  • החיסכון הכספי לא כל כך משמעותי – ברוב המקרים החיסכון הכספי לא משמעותי כמו שחושבים שהוא יהיה. יש לזכור שלטיפול השתלת השיניים מתלוות הוצאות רבות נוספות החל מכרטיסי טיסה, דרך מלון והוצאות של אוכל ומחייה. לאחר התשלום על הטיפול וההוצאות הנלוות יוצא שהחיסכון מסתכם בכ – 20 אחוז בלבד מעלות הטיפול בארץ. תוסיפו לזה את כל החסרונות הקודמים ותבינו בעצמכם שהחיסכון הסופי אינו באמת מפצה על כל אותם החסרונות הניכרים של הליך טיפול השתלת שיניים מעבר לים.
  • אין ביטוח רפואי – הביטוח הרפואי הרגיל לנסיעות לחו"ל לא כולל נסיעה לחו"ל למטרת טיפול רפואי ולכן הרצון לחסוך כסף עלול בסופו של דבר לעלות לכם הרבה מאד כסף. במיוחד כשמדובר על טיפולי שיניים מורכבים כמו השתלת שיניים, הסיכון שאתם לוקחים על עצמכם הינו כפול ומכופל. 
  • אין ביטחון – במקרה שעברתם טיפול שיניים בחו"ל שהסתיים באופן מוצלח ואף קיבלתם אחריות על הטיפול, מה קורה עם לאחר שנה או שנתיים אתם זקוקים לרופא אבל הוא כבר לא שם? היכן תצליחו למצוא אותו ולדרוש שיכבד את הביטוח שנתן לכם כשאתם מעבר לים?

אם החלטתם לעבור טיפול השתלת שיניים בין אם בארץ ובין אם מעבר לים חשוב לתת תשומת לב מיוחדת לתוכנית ההחלמה שלכם, חשוב שתהיו חלק ממנה ותהיו מודעים לכתוב בה. מטופלים אשר עוקבים אחר תוכנית ההחלמה, מעלים את הסיכויים של קליטת השתלים הדנטליים ושל הצלחת הטיפול כולו באופן משמעותי ביותר. תוכנית ההחלמה כוללת מספר נקודות חשובות ביותר:

  • היגיינת פה – שמירה על היגיינת פה חשובה בכל עת ובכל מצב אבל הינה חשובה שבעתיים לאחר טיפול השתלת שיניים. אחד הגורמים העיקריים לכישלון השתל הדנטלי ולאי קליטתו בפה היא היגיינת פה ירודה אשר גורמת לדלקות ובכך נמנעת הצמיחה של העצם סביב השתל. השתל לא מצליח להיקלט כראוי ובסופו של דבר נדחה על ידי הגוף. חשוב מאד לצחצח שיניים פעמיים ביום שתי דקות לפחות ובאופן יסודי ויעיל ולהשתמש גם בחוט דנטלי על בסיס קבוע.
  • הפסקת הרגלים מזיקים – יש לשמור על אזור ההשתלה במשנה זהירות ולהימנע מלעיסת מזון קשה או קרח והימנעות מעישון.
  • הקפדה על בדיקות תקופתיות וביקורת רופא – לאורך כל תקופת ההחלמה יש להקפיד להגיע לבדיקות שיניים ולניקוי אבנית באופן קבוע ורציף ובהתאם להוראות הרופא המטפל. 

שמירה נאותה על כל כללי הזהירות תבטיח לכם סיכויי הצלחה גבוהים והנאה ארוכת שנים מתוצאות הטיפול.

צרו איתנו קשר
<
ד''ר ערן פרמון

ד''ר ערן פרמון

ד"ר ערן פרמון בעל תואר D.M.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר M.Sc בהצטיינות. ד"ר פרמון עבר מגוון השתלמויות בתחומי האסתטיקה ושיקום הפה בבית-החולים תל השומר, ובתחום ההשתלות הדנטליות בקורסים מטעם NYU ו- Boston University. בעל ידע רב בתחום שיקום הפה והשתלות שיניים, מרצה בכנסים אקדמיים בארץ ובעולם ומאמין שלכל אחד מגיע חיוך יפה ושיפור באיכות החיים.

מידע נוסף

דילוג לתוכן